Rozlosowano grupy turnieju Copa América 2019

Łukasz Lewtak

25 stycznia 2019, 09:16

ESPN/Mundo Deportivo

44 komentarze

Dziś w nocy w Rio de Janeiro rozlosowano grupy 46. edycji turnieju Copa América, który zostanie rozegrany w dniach 14 czerwca-7 lipca w Brazylii.

W grupie A zagrają Brazylia, Boliwia, Wenezuela i Peru. W grupie B będą rywalizować Argentyna, Kolumbia, Paragwaj i Katar. W grupie C znalazły się reprezentacje Urugwaju, Ekwadoru, Japonii i Chile.

https://twitter.com/CopaAmérica/status/1088577914449395712

Terminarz Brazylii i Argentyny

W meczu otwarcia 14 czerwca na stadionie Morumbí w São Paulo Brazylia zmierzy się z Boliwią. Cztery dni później Canarinhos zagrają z Wenezuelą w Salvadorze, a 22 czerwca ich przeciwnikiem na Arenie Corinthians w São Paulo będą reprezentanci Peru.

Argentyna zadebiutuje w turnieju 15 czerwca w spotkaniu z Kolumbią w Salvadorze. Cztery dni później zmierzy się z Paragwajem w Belo Horizonte, a 23 czerwca zagra z Katarem w Porto Alegre.

Z każdej grupy do ćwierćfinału awansują po dwie najlepsze drużyny. Dodatkowo w czołowej ósemce znajdą się dwa zespoły z trzecich miejsc z najlepszym bilansem.

Występ Leo Messiego

Wciąż nie wiadomo, czy na Copa América do reprezentacji wróci Leo Messi. Przy okazji losowania grup turnieju Ronaldinho zaprosił cracka Barçy do swojej ojczyzny. - Zarówno dla mnie, jak i dla Brazylijczyków to byłaby przyjemność, gdybyśmy mogli oglądać Messiego w Brazylii - podkreślił były piłkarz Barcelony.

Szczegółowy terminarz Copa América 2019

https://twitter.com/CopaAmérica/status/1088582153041051648

https://twitter.com/CopaAmérica/status/1088583438179934209

https://twitter.com/CopaAmérica/status/1088584616183762944

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Będzie to gdzieś w polskiej telewizji ?

Z grupy A wyjdzie Brazylia i Peru z Grupy B Argentyna i Kolumbia,a z grupy C Urugwaj i Chile choć liczę, ze w grupie C niespodziankę sprawi Ekwador

Mogliby Polskę zaprosić na taki turniej

Ciekawe te grupki.Oby Leo wrócił,bo myślę że jest duża szansa dla niego i Albicelestes na zwycięstwo.Wierzę,że im się uda :D

Niech Argentyna wygra w finale z Japonią lub Katarem

Dla wszystkich płaczących o to, że na turnieju znalazł się olaboga Katar i Japonia.
Zawsze do Copa America zaprasza się dwie drużyny, najwcześniej są to dwie najsilniejsze zespoły z Ameryki Północnej, chociaż Japonia była już dwa razy.
Teraz najważniejsze pytanie, dlaczego w tym roku Meksykanie czy Amerykanie nie powalczą w Brazylii? Dlatego, że w 2019 roku jest rozgrywany CONCACAF Gold Cup I te drużyny raczej wolą wygrywać swoje turnieje niż być prawdopodobnie tłem dla np Brazylii. Zrobicie reaserch zanim będzie narzekać na zło tego świata.

Jakby Surinam i Gujana grały w rozgrywkach Ameryki Południowej to by wystarczylo i druzyn, ale to jak zwykle jakies dziwne podziały:). Mozna by jeszcze podpiać Trynidad i Tobago albo jakies inne wysepki:), Wyspy Galapagos jak ktos tam mieszka:)

Najprzyjemniejszy dla oka turniej :) Warto zarywać nocki.

Już tłumaczę wszystkim, którzy się dziwią lub są nawet oburzeni, dlaczego Japonia i Katar będą grały o Puchar Ameryki.
Od kilku już edycji, tamtejsza federacja zaprasza do udziału w tym turnieju, drużyny spoza kontynentu południowoamerykańskiego, i tak w przeszłości grały już na nim m.in. USA, Meksyk i Australia. Taką formułę przyjęła tamtejsza federacja, gdyż ona sama skupia tylko 10 drużyn. W ten sposób organizatorzy chcą uatrakcyjnić turniej. Ze względów oczywistych nie zaprasza się np. Francji, Hiszpanii czy Niemiec, aby puchar czasem nie opuścił tamtego kontynentu.

Uprzedzając wasze kolejne pytania i odpowiadając na poprzednie:
W Ameryce Południowej jest 10 krajów, więc aby turniej jakoś wyglądał i dało się rozlosować grupy, zapraszane są co edycje 2 dodatkowe zespoły :)

Czasem nawet niektóre zespoły same proponują swoją kandydaturę wpłacając określoną kwotę ;)
Komentarz usunięty przez użytkownika

Czemu Polska nie gra? Przecież ma tyle samo wspólnego z Ameryką Południową, co Japonia i Katar.

Qatar i Japonia w rozgrywkach Południowej Ameryki?...a w ogóle z Azji czemu Japonia, a nie np. Korea albo Chiny?...co to ma być?...bo Qatar to wiadomo Szejki posmarowały...
Gdzie ta piłka zmierza?

Katar i Japonia w Copa Amercia w piłce nożnej wszystko się da wykombinować, największy sport przekrętów, nawet kontynenty można połączyć. ehhhhhh
a gdzie Mistrzostwa Azji ?

Japonia i Katar...
Fajne to Copa America

Brazylia same ogórki, w następnej rundzie trafią na kogoś mocniejszego i standardowo wylecą z hukiem.

Okej, a co potem? Ile drużyn wychodzi i jak to podziela? 6 drużyn wyjdzie i co dalej? Czy wyjdą pierwsze miejsca i 4 miejsce zajmie drużyna z największa ilością pkt z pozostałych? Może ktoś wyjaśnić ?

Co robia Katar i Japonia w Copa America? Przeciez to kraje w Azji!