Barcelona - Eibar: najlepsze, najgorsze wg FCBarca.com

SD Eibar

EIB

• Luis Suárez 19', 59'
  • Lionel Messi 53'

Jakie były najlepsze i najgorsze aspekty dzisiejszego meczu z Eibarem zdaniem Redakcji FCBarca.com?

Najlepsze: Przyjemna dla oka gra

Barcelona nie pozostawiła żadnych wątpliwości w kwestii końcowego wyniku - osiągnęła pewne zwycięstwo, nie tracąc nawet jednego gola. Najlepsza w tym wszystkim była jednak ładna gra. Messi w swoim stylu, Suárez z instynktem killera i Coutinho na fali wznoszącej. Pierwsza bramka padła po akcji, jakich chcielibyśmy oglądać na Camp Nou znacznie więcej.

Najgorsze: Luis Suárez od deski do deski

El Pistolero zaprezentował świetną dyspozycję w tym spotkaniu. Był skuteczny, zdeterminowany i walczący - kluczowy. Niestety po sprzedaży Munira jest jedynym napastnikiem w kadrze i Valverde powinien dbać o jego zdrowie. Suárez już w tym momencie ma na liczniku niemal 2000 minut. Po strzeleniu gola na 3:0 jego zejście byłoby wskazane. Oby nie popełniono z Luisem tego samego błędu co rok temu.

Nic dodać nic ująć.

Duża ilość minut dla niektórych graczy jest problemem Valverde... Trafna uwaga redakcji, że przy 3-0 powinno się ściągnąć Suareza. Dodam więcej. Przy wynikach na poziomie 3-0 w 60min "z hurtu" powinno się ściągać albo Messiego, albo Suareza, a w drugiej kolejności Busquetsa lub Rakitica, bo wszyscy ci Panowie zaczynają powoli podbijać licznik minut na boisku, a wszyscy są już po 30-tce i głupio byłoby powtórzyć sytuację sprzed roku...

Mam wrażenie, że oglądałem dzisiaj dwóch różnych Coutinho:
1. grającego na skrzydle, przeciętnie, spóźnionego do piłek, wolnego i niezdecydowanego, notującego sporo strat
2. grającego w środku pola, magicznego, skutecznego, z jajem

A moze po prostu Valverde chce trzymac Suareza na boisku bo przy takiej ilosci kalorii jakie wchlania, same treningi nie wystarcza. Przeciez nie chcemy, by siedzial na dwoch miejscach w autokarze.

Pierwsza połowa na pewno nie była przyjemna dla oka, zaś druga nadrobiła

Szkoda że przy 3-0 w 70 minucie wraz z dembel3 nie wszedł alena za Arthura no ale nic dobry mecz vamos

Ktoś mówił że Coutinho bez formy :)) Hahahaha. Żarty.........

Fajnie ze pograli tez zmiennicy.

Coutinho lepszy mecz dzisiaj, ale rażą w oczy jego ciągle przegrywane pojedynki o piłkę. Bez przerwy spóźniony o ułamek sekundy.
Taki trochę delikatny chłopak.....

Gratulacje za 3 pkt!

PS.
Lenglet bardzo dobre zawody :)

najlepsze- Suarez i Coutinho, chłopaki naprawdę chcieli grać i ciągnęli drużynę do przodu, Artur i Lenglet solidni na swoich pozycjach.
najgorsze- Roberto, Rakitic i Busi bez wyrazu, bez chęci i odpowiedniego wkładu. Messi który za dużo holuję, i dostrzega tylko Jordiego Albę, podania do Dembele bardzo od niechcenia!

Moim zdaniem grę dzisiejsza nie należy oceniać na plus .

Wg mnie na minus zmiany. Przy pewnym wyniku 3-0 powinien wejść Alena, Murillo. Kiedy nowy obrońca ma złapać pewność gry jak nie w końcówkach takich meczów?

Najlepsi Suarez i Pique. Bardzo cieszy zero z tyłu i lepsza forma Coutinho.

W najlepsze powinna byc gra Suareza dzisiaj, najgorsze Sergi Roberto i Busi

To czy Coutinho powinien grac czy nie jest zależne od rywala z którym gramy. W przypadku meczu z Eibarem kluczowe było zrobienie sobie przewagi na skrzydłach.
Warto zaznaczyć, że "przewaga na skrzydłach" to nie zawsze = szybki, dynamiczny drybler.

Czasami potrzebny jest skrzydłowy schodzący do środka, robiący miejsce dla bocznego obrońcy ze swojego zespołu (w naszym przypadku Alby).

Coutinho w Liverpoolu był świetny zarówno na skrzydle, jak i w środku pola. Jednak łatwo jest to wyjaśnić - grając w Barcelonie trzeba być gotowym na:
- brak miejsca
- konieczność szybkiej reakcji
- krótkie prowadzenie piłki
Dlaczego? Bo rywale zdążą się zawsze ustawić i uporządkować szeregi obronne, kiedy jakiś rozgrywający ślamazarnie drybluje na 40 metrze i nie może się zdecydować na żadną z opcji.

Ciekawe ile Monaco zażyczyłoby sobie za Falacao. Niezła opcja do rotacji.

Zmiennik dla Suareza potrzebny na wczoraj.

Ja w plusach widzę jeszcze Lengleta, wspaniale nam się chłopak rozwija, świetne zawody dzisiaj:-)

Wg mnie najlepszym aspektem tego meczu była postawa Coutinho. Mam nadzieję, że Brazylijczyk wraca do formy jaką prezentował tuż po przyjściu do Barcelony. Co najmniej takiego Coutinho jak dzisiaj, chciałoby się oglądać w każdym meczu.
A najgorsze... nonszalancja Suareza. To jest piłkarz, którego nie umiem rozgryźć. Raz wykończy taką akcję, którą tylko on potrafi wykończyć i można się tym zachwycać godzinami. Ale też ma zagrania, przy których siedząc przed TV zgrzyta się tylko ze złości zębami. Tak, jakby jego koncentracja była wybiórcza. I tak już od wielu lat.

Wniosek z tego taki że Coutinho MUSI grać :)

Na plus: w końcu wprowadzenie chociaż na chwilę Cou do pomocy.
Najgorsze: Suarez będący jedyną ,,9" wykorzystujący nieprawdopodobne sytuacje, po czym marnujący najłatwiejsze, nie wspominając o tragicznych podaniach w końcówce meczu i spowalnianie tempa.
Nie bardzo rozumiem, czemu szansę w końcówce przy takim wyniku dostaje Semedo, a nie Aleńa, czy Murillo, który powinien się zgrywać z Pique.

10LionelMessi10 gorąco pozdrawiam za hejt z około 3 tygodni temu kiedy otwarcie krytykowałem decyzję EV odnośnie wymiaru czasowego Cou przez ostatni czas. Tak wiem teraz 70% ludzi tutaj powie, że ma zwyżke formy a ja powiem guzik prawda! Cou to gość który nawet jeśli ma słabszą formę gra na światowym poziomie ponieważ jego kontrola piłki, technika, przegląd pola spokój to atuty których każdy CAM może mu pozazdrościć ba, sukcesywnie je studiować. Jestem ZAKOCHANY w jego lekkości zmieniania kierunku gry, balansu ciała wyprowadzania piłki spod presingu oraz przedostatnim podaniu. Tak graliśmy z ogórkami to oczywiste ale przy dobrych wiatrach-optymalnej formie Stegena, Pique, Cou, Messiego Dembele, Suareza potrójna korona będzie nasza

Ernesto wychodzi z przekonania ze poki biega i ga to jest ok..... :) sam oddal Paco bo go nie widzial w kadrze.....

Pierwsza połowa wcale nie była przyjemna dla oka. Imo najgorsze - pierwsza połowa.

Fakt, trzeba jakiegoś dobrego napastnika ściągnąć by Luisa nie forsować i by była zdrowa konkurencja na Nce. Teraz jest patologia, coś się stanie Luisowi ( kontuzja ), odpukać i nie ma go kto zastąpić :P