Eibar gotowy wykupić Marca Cucurellę z Barcelony

Łukasz Lewtak

12 stycznia 2019, 08:30

Sport

24 komentarze

W wywiadzie dla programu "Tot costa" w Catalunya Radio dyrektor sportowy Eibaru Fran Garagarza powiedział, że baskisjki klub rozważa skorzystanie z opcji wykupu Marca Cucurelli po zakończeniu obecnego sezonu.

- Widząc postawę tego chłopaka i jego jakość, jeśli teraz zapytaliby mnie, co bym zrobił, odpowiedziałbym, że rozważylibyśmy zapłacenie za opcję wykupu, co kosztowałoby zdecydowanie poniżej pięciu milionów euro.

- Zaskoczyła nas postawa Cucurelli. Bardzo uważnie go obserwowaliśmy, ponieważ bardzo mocno zwracamy uwagę na drużyny młodzieżowe. Nie sprowadziliśmy go, myśląc, że będzie skrzydłowym. Zakładaliśmy, że będzie konkurencją dla Cote na boku obrony.

- Chcę podziękować Barcelonie, a przede wszystkimi Ramonowi Planesowi, który bardzo pomógł w tej operacji, a została ona przeprowadzona dwa dni przed zamknięciem okienka transferowego. Utrzymujemy kontakt z Planesem, przynajmniej raz na dwa dni, aby omawiać sprawy związane z Cucurellą.

- Do tej pory nikt z Barcelony nie zwrócił się do nas w sprawie odzyskania Cucurelli.

- Przed nami mecz na Camp Nou. Musimy rozegrać wspaniałe spotkanie. Nie wygrywamy, odkąd pokonaliśmy Real Madryt, ale nadal mam dobre odczucia. Będziemy musieli dużo się bronić, jednak pozostaniemy wierni naszemu stylowi. Obyśmy mogli bezbramkowo zremisować.

Z kolei sam Marc Cucurella udzielił wywiadu dla Sportu, w którym podkreśla, że w Eibarze poprawił się pod względem piłkarskim.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Po tym jak ostatnio zagrał Miranda to każdy będzie lepszy :) skoro wszedł za niego Roberto z przymusu prawy obrońca nominalny pomocnik a zagrał lepiej od lewego obrońcy na jego pozycji. To pokazuje poziom Mirandy Barca B 2 klasa rozgrywkowa.

@levy23: " z przymusu prawy obrońca nominalny pomocnik a zagrał lepiej od lewego obrońcy". To jest to co irytuje w FCB.. Zamiast typowego zawodnika na daną pozycje to na siłę zamienników szukaj. Roberto na po, Masche śo, Alex Song podobnie.

@levy23: On w Eibar gra w pomocy nie w obronie

@MarioVeB!: Ale od Mirandy i tak lepszy :)
« Powrót do wszystkich komentarzy