Jeison Murillo zaprezentowany jako nowy zawodnik FC Barcelony

Julia Cicha

27 grudnia 2018, 10:32

19 komentarzy

FC Barcelona wypożyczyła Jeisona Murillo z Valencii, by poradzić sobie z kontuzjami środkowych obrońców. Kolumbijczyk pozostanie na Camp Nou do końca sezonu, a kwota zapłacona przez klub nie została ujawniona, choć mówi się o 1,2 lub 2 milionach euro. Dzisiaj stoper został oficjalnie zaprezentowany na stadionie oraz wziął udział w sesji zdjęciowej i konferencji prasowej. Zapraszamy do zapoznania się z zapisem relacji na żywo na FCBarca.com!

13:01 Konferencja prasowa dobiegła końca. Kończymy również relację na żywo na FCBarca.com. Dziękujemy za śledzenie prezentacji razem z nami!

12:56 Murillo: "Nie chcę porównywać się z Yerrym Miną. Pragnę udowodnić jedynie, że mogę być częścią klubu".

12:56 Abidal: "Jeison jest zawodnikiem Barcelony i nie ma żadnych przeszkód, by zagrał przeciwko Valencii".

12:55 Abidal: "To nie moment na rozmowy o innych transferach. Nie wiem, co mówi się w Brazylii o Rodrigo Caio. mieliśmy na naszej liście kilka nazwisk, być może był wśród nich. Wybraliśmy Jeisona".

12:53 Murillo: "Rozmawiałem krótko z Valverde, przekazał mi swoje zaufanie".

12:52 Murillo: "Przyjaźnię się z Yerrym Miną, oczywiście udzielił mi kilku rad".

12:51 Murillo: "Gra z Messim jest wielką zaletą, to najlepszy piłkarz na świecie. Mam nadzieję, że pomogę jemu i zespołowi".

12:50 Murillo: "Gra w Barcelonie zwiększa moje szanse na występy w reprezentacij, ale wszystko zależy od mojej postawy na boisku".

12:48 Abidal: "Wszyscy znacie naszą sytuację w obronie, potrzebowaliśmy piłkarzy, którzy mogą grać. W kwestii La Masii niczego to nie zmienia. Wychowankowie dalej będą otrzymywać szanse".

12:47 Murillo: "Zawsze kiedy gra się więcej, jest się w rytmie meczowym, ale ciężko pracowałem w Valencii i czuję się dobrze".

12:46 Murillo: "Barcelona jest moim marzeniem. Chcę pokazać, że mogę osiągnąć wielkie rzeczy. Zostanie w klubie po zakończeniu sezonu byłoby niesamowite. Pracuję na to wszystko od dziecka".

12:44 Murillo: "Moje odczucia widać po uśmiechu, po radości, z jaką noszę tę koszulkę. Mój charakter jest widoczny na boisku, chcę pomóc w osiągięciu postawionych celów.

12:42 Murillo: "Dziękuję wszystkim. Otrzymałem największą szansę, jaką można dostać w piłce nożnej. Jestem wdzięczny klubowi, teraz będę trenować, by być do dyspozycji trenera".

12:41 Éric Abidal: "Murillo jest prawonożnym stoperem, ale może grać również na boku obrony. Dobrze zna LaLigę, jest szybki i ma charakter. Dobrze radzi sobie z przodu. Ten typ piłkarza był dla nas ważny ze względu na nasze potrzeby".

12:40 Jordi Mestre: "Murillo to 26-letni zawodnik, który przechodzi do nas na wypożyczenie do końca sezonu z opcją kupna za 25 milionów euro. Jeison, witamy".

12:38 Rozpoczyna się konferencja prasowa.

12:01 Obrońca podpisał właśnie kilka piłek, a teraz wymienia podania z dziećmi.

11:57 Jeison Murillo jest już na murawie Camp Nou.

11:36 Córka zawodnika podeszła właśnie do niego i również "podpisała" umowę.

11:32 Murillo pojawił się właśnie w loży i w obecności Josepa Marii Bartomeu i Jordiego Mestre podpisał umowę z Barceloną.

11:25 Prezentacja jest dostępna na żywo na Barça TV, oficjalnej stronie internetowej FC Barcelony, a także kanale katalońskiego klubu na YouTube oraz Facebooku. Na razie trwa rozmowa ekspertów w studiu.

11:03 Przypominamy, że Barça posiada opcję kupna zawodnika na koniec sezonu za 25 milionów euro.

10:33 Barcelona ogłosiła, że Murillo będzie występował z numerem 17.

10:28 Przypominamy plan dzisiejszej prezentacji Murillo:

  • 11:00 Podpisanie kontraktu w loży Josepa Suñola na Camp Nou (bez udziału mediów)
  • 11:45 Sesja zdjęciowa na murawie Camp Nou
  • 12:30 Konferencja prasowa w Sali Ricarda Maxenchsa
REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak to jest, że przychodzi przed otwarciem okna transferowego?

Śledzę jego karierę od 3 lata i to bardzo solidny zawodnik...4 stopera jest idealny

w0w jakaś prezentacja no-name'a ... Zamiast dać prawdziwą szanse komuś ze szkółki po raz kolejny dajemy sygnał zawodnikom z niższych kategorii że Barca woli nawet kogoś przeciętnego z innego klubu niż dać szanse wychowankom... Smutne.

Transfer Murillo jest tak samo niespodziewany co zagadkowy. Tak naprawdę nie wiem o nim nic. W Valencii grał rzadko więc ciężko mieć wyrobione zdanie o tym graczu. Ze swojej strony mogę mieć tylko nadzieję, że nasz zarząd trafnie wytypował z wypożyczeniem Kolumbijczyka. Teraz w spokoju wyczekujmy na debiut naszego nowego nabytku.
Witamy na pokładzie!
Vamos Murillo!

I fajnie, chłopak w dobrym wieku. Jeśli nie odpali - trudno, to tylko wypożyczenie na kilka miesięcy, zawsze będzie back-upem na słabszych. A jeśli pozytywnie zaskoczy to możliwość odkupienia go za 25 mln jest genialna. Fajny ruch Abidala i jego teamu. Praktycznie nie mamy jak na tym stracić.

Duży medialny spektakl jak na wypożyczenie i zawodnika o dość nieznanym nazwisku.

Wciąż sceptycznie podchodze do tego wypożyczenia, mam nadzieje, że pozytywnie zaskoczy.

Mam tylko nadzieję, że Murillo zamknie wszystkim usta, jak Vidal i Paulinho. :)
konto usunięte

Szkoda ze tu nie można wrzucać fotek albo filmów związanych z Barcelona no nic Pozdrawiam z Camp Nou Prezentacje czas zacząć:)

nie przychodzi mi do glowy lepsze rozwiazanie na te pol roku. Na pewno lepszy wybor niz jakies dziadki typu Ivanovic

Nie byłem zwolennikiem jego przyjścia ale skoro już tu trafił pozostaje życzyć wszystkiego najlepszego!