Marca: Spadły notowania Brazylijczyków w Barcelonie

Radek Koc

23 grudnia 2018, 21:00

Marca

47 komentarzy

Nie jest żadną nowością, że Ernesto Valverde nie ma w zwyczaju zmieniania planu, który dobrze funkcjonuje i przynosi pożądane efekty. Było tak zawsze, od kiedy trener przyszedł pracować do Barcelony. Jak na razie wszystko idzie po jego myśli w tym sezonie, choć ostatnie decyzje personalne uderzają w dwóch Brazylijczyków - Coutinho oraz Arthura.

Dla Philippe Coutinho, czyli najdroższego piłkarza w historii Barçy, mecz z Celtą Vigo był trzecim spotkaniem ligowym z rzędu, w którym nie wyszedł na boisko w podstawowym składzie. Dembélé pokazał, że radzi sobie od niego lepiej na pozycji skrzydłowego w linii ataku. Z kolei w pomocy Valverde woli stawiać ostatnio na będącego w dobrej formie Arturo Vidala niż na Arthura.

Jeszcze niedawno wydawało się, że Arthur jest nie do ruszenia i ma zagwarantowane miejsce w drugiej linii Barçy. Teraz były piłkarz Grêmio stracił nieco znaczenie i jest  wykorzystywany jako zawodnik wchodzący w drugiej części gry. Należy przy tym pamiętać, że Arthur stracił kilka meczów z powodu problemów zdrowotnych. 

Mimo to Coutinho i Arthur i tak znajdują się w lepszej sytuacji niż ich rodacy znajdujący się w kadrze Barçy. Rafinha doznał bardzo ciężkiej kontuzji kolana i w tym sezonie raczej nie powróci już na plac gry. Natomiast Malcom przez długi okres nie mógł zdobyć zaufania Valverde. Ostatnio był wyłączony z gry z powodu urazu. 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Coutinho miał zastąpić inieste a na razie jak gra to za neymara, on nie jest typowym napastnikiem dlatego lepiej by było jakby grał w pomocy np z Arthurem I busim albo vidalem. Ale jak valverde gra doma albo trzema defensywnymi to nie ma dla niego miejsca a za dembele Te nie pogra bo to całkiem inna charakterystyka

@czarnatom: Następny ekspert wie, że Valverde gra trzeba defensywnymi.

@Tove: Tak wie bo ma oczy widzi i ogląda. A ty meczy nie oglądasz? Widać jak się znasz skoro nie zauważasz kto jak Gra i ile wnosi w ofensywie. powiedz kto gra bardziej ofensywie coutinho czy busi, vidal, rakitic. Jakiego usposobienia są to piłkarze, jakie mają zadania nałożone przez trenera skoro tego nie widzisz oglądając to może bierki albo szachy zaproponuje. A tak ogólnie to moja wypowiedź dotyczyła pozycji na której jest wystawiany cou na anfield napastnikiem był salah, firmnio, mane a cou był cofniety. Valverde po prostu nie umie wykorzystać potencjału bo stawia ciągle na tych samych graczy i zajedzie ich prędzej czy później i na kluczowe mecze nie będzie miał kto grać
« Powrót do wszystkich komentarzy