Ronald de Boer doradza Cillessenowi odejście z Barcelony

Łukasz Lewtak

16 grudnia 2018, 11:15

AS

21 komentarzy

Ronald de Boer wypowiedział się na temat sytuacji Jaspera Cillessena w Barcelonie. Były piłkarz Barçy i reprezentacji Holandii doradza swojemu rodakowi opuszczenie katalońskiego klubu.

- Chciałbym, żeby Jasper grał częściej. Problem jest taki, że ma w drużynie innego wspaniałego bramkarza. Musi rozgrywać 25-30 meczów rocznie. Powinien odejść do innego zespołu, ponieważ moim zdaniem jest jednym z dziesięciu najlepszych bramkarzy na świecie. Postanowił pozostać w Barcelonie i być zmiennikiem, ale teraz będzie miał szansę na opuszczenie drużyny. Powinien to przemyśleć. To jego decyzja.

Ronald de Boer wypowiedział się również na temat Frenkiego de Jonga i Matthijsa de Ligta, którymi interesuje się FC Barcelona. - Są nadzwyczajnymi piłkarzami. Interesuje się nimi klika wielkich klubów. Muszą zachować spokój i poczekać do końca sezonu. Awansowali do kolejnej rundy Ligi Mistrzów i bardzo się poprawiają. Uważam, że są przygotowani, aby wykonać krok do przodu. W dzisiejszym futbolu wszystko się pozmieniało. Kiedy ktoś otrzymuje ofertę w wysokości 75 milionów euro, trudno, aby klub i zawodnik odmówili.

Fot. Doha Stadium Plus Qatar / CC BY 2.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A ja doradzamy Panu idź Pan na spacer się dotlenic... Taka drużyna jak Barca potrzebuje zamiennika najwyższej klasy... A to że trener nie daje mu więcej szans to nie mamy na to wpływu... Puki co trzeba szanować cierpliwość cillessena

ja doradzam to samo. Szkoda takiego kocura na ławkę.

Uważam, że można podzielić występy bramkarzy w czasie sezonu, aby żaden nie był pokrzywdzony. Co drugi mecz, albo chociaż co trzeci mógłby grać Holender. I nie byłoby mowy o grzaniu ławy.

Może w końcu ktoś sięgnie po rozum do głowy i zacznie stawiać na niego kosztem ter Stegena... No ale raczej nie za tej kadencji :)

Szkoda chłopaka bo w każdym innym klubie po tym co pokazuje mimo, że mało dostaje szans byłby podstawowym bramkarzem. Więc czas Panie Cillesen aby pograć a nie tylko grzać ławkę w Barcelonie choć ja i wielu innych dałoby się pokroić żeby chociaż ręczniki podawać ;)

Oby został dla mnie ważniejsze jest dobro klubu niż jego kariera. Potrzebujemy rezerwowego bramkarza na światowym poziomie. On właśnie na takim jest.

Na miejscu Holendra odszedłbym z Barcelony po tym sezonie. Zapisał się w jej historii, miał swój etap. Kibice zapamiętają go za genialne parady i ciekawe po nich reakcje, a ponadto profesjonalne podejście. Mówiąc wprost jest za wybitny na grzanie ławki.

Wszystko sie zgadza tylko ze w top klubach pozycje bramkarzy pozajmowane... moze Arsenal lub PSG...

Panie Ronaldzie, gdy wpłynie oferta w wysokości 75 mln. euro za Cillessena Barcelonie także trudno będzie odmówić.

Ja mam wrażenie, że my wszyscy jesteśmy w szoku, że on tu jeszcze jest...
Ja już od dawna nie wiem co on tu jeszcze robi i nie raz pisałem że powinien stąd uciekać, bo jest za dobry żeby grzać ławkę.

Zgadzam się. Cillessen to doskonały bramkarz pod względem sportowym i pod względem charakteru.. Ale nie ma szans w walce z ter Stegenem bo jest starszy o 3 lata i to on jest przyszłością w bramce Barcelony przez najbliższe min 5 lat.