Marca: Dolegliwości Arthura są związane z innym urazem

Julia Cicha

10 grudnia 2018, 12:30

Marca

6 komentarzy

Arthur Melo stracił cztery mecze, od kiedy dwa tygodnie temu Barcelona ogłosiła, że cierpi na dolegliwości mięśni przywodzicieli. Marca podaje dziś, że problemy Brazylijczyka mogą mieć nieco inne podłoże.

Dziennik informuje, że klub przekazał prawdziwe informacje, ale przyczyną wspomnianych dolegliwości może być kość łonowa zawodnika. Arthur nie zagrał do tej pory pełnych 90 minut w żadnym ze spotkań. Klub dba o niego, by nie odczuwał bólu z powodu pubalgii, która może być leczona bez operacji lub dłuższego okresu bez gry. Nie tak dawno temu poradził sobie z nią Sergio Busquets. Arthur od kilku dni czuje się lepiej i mimo braku powołania na derby Barcelony liczy, że wróci do gry na starcie z Tottenhamem.

Problem Brazylijczyka jest bardzo powszechny w świecie piłki nożnej. Podobnie jak Luis Suárez ze swoim kolanem pomocnik musi co jakiś czas odpocząć, by jego uraz się nie pogłębił. Sztab medyczny Barçy jest przyzwyczajony do leczenia kontuzjowanych graczy oraz do układania planu regeneracji piłkarzy będących do dyspozycji trenera.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"Sztab medyczny jest przygotowany do leczenia kontuzjowanych graczy..." Czyli to jednak nie były plotki. Ulżyło mi

Tym bardziej należy w tym wypadku pochwalić sztab szkoleniowy, że ostrożnie wprowadzał zawodnika do zespołu i rozsądnie dawkował mecze i minuty w spotkaniach ( jeden z pierwszych do zmiany). Kiedyś już pisałem, że to zapewne też wynika z tego, że Arthur miewa problemy z koncentracją im dłużnej trwa mecz ( żaden zarzut, przeskok z ligi brazylijskiej do La Liga i związane z tym wyzwania w tym również co do pełnej koncentracji przez cały mecz jest spory). Jakby nie było dobrze, że na niego chuchają bo to może być zawodnik na lata.

Fajny artykuł, poniekąd tłumaczy dlaczego Valverde tak często zmieniał Arthura gdy ten grał od pierwszej minuty.
Natomiast ostatnie zdanie... Mocno „zaskakujące”

Niech wraca powoli na ligę.