Oficjalnie: Malcom nie zagra przez 10-15 dni

Dariusz Maruszczak

6 grudnia 2018, 13:06

FCBarcelona.cat

44 komentarze

We wczorajszym meczu z zespołem Cultural Leónesa Malcom musiał przedwcześnie opuścić murawę z powodu kontuzji. Dziś Brazylijczyk przeszedł szczegółowe badania, które potwierdziły odniesienie urazu.

Jak poinformowała FC Barcelona w specjalnym komunikacie medycznym, Malcom skręcił prawy staw skokowy i nie będzie do dyspozycji Ernesto Valverde przez około 10-15 dni.

To oznacza, że Brazylijczyk z pewnością opuści następne mecze z Espanyolem i Tottenhamem, a jego ewentualny występ w ostatnich spotkaniach 2018 roku z Levante i Celtą będzie uzależniony od postępów w leczeniu. Malcom może być niepocieszony zwłaszcza z tego powodu, że nie zagra w ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów, na co miałby spore szanse, ponieważ Barcelona ma juz pewny awans z pierwszego miejsca.

Przypomnijmy, że Malcom miał już w tym sezonie problemy z prawym stawem skokowym. We wrześniu doznał bowiem nieco poważniejszej kontuzji, a jego absencja trwała trzy tygodnie.

Malcom Silva
Malcom Silva
  • Typ kontuzji: Skręcenie prawego stawu skokowego
  • Data odniesienia kontuzji: 05.12.2018
  • Przewidywany czas powrotu: 10-15 dni

Kontuzja

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Kurde - co jest w nim, że tak wszyscy go lubią ?
w tym oczywiście ja ;)

@bialagora: wydaje się skromnym chłopakiem.

@bialagora: Jest skromnym, poukładanym i dobrym człowiekiem. Ciężko pracuje i nie stroi fochów.

@Panda4Ever: W tej skromności mieści się też wielka pracowitość i zaangażowanie, a przynajmniej takie można odnieść wrażenie z doniesień medialnych i wywiadów, bo przecież nikt z nas nie ogląda osobiście treningów :D

Przez pewien czas na tle Dembele świetnie się prezentował Malcom pod tym względem - gotowy, by pokornie czekać i pół roku na swoją szansę itd. Mimo braku szans na boisku nie popadł w jedzenie hamburgerów i granie na konsoli do rana.

A przynajmniej żadne takie nowości nie dotarły do gazet...

@aspider: Podoba mi się to, że Malcom potrafi podnieść głowę i znaleźć kompana który jest na lepszej pozycji, nie pcha się na siłę wszędzie jak Dembele. Nie wiem jak wy ale mnie te ciągle próby dryblingu mocno denerwują zważywszy na to, że rzadko wychodzi mu to tak jak powinno.

@bialagora: Skromny,nie gwiazdorzy, robi swoje, a jak gra,to fajnie się to ogląda. Większość z nas częściej by go chciała na boisku oglądać.

« Powrót do wszystkich komentarzy