Kontuzjowany Malcom opuścił Camp Nou ze łzami w oczach [Aktualizacja]

Grzegorz Zioło

5 grudnia 2018, 23:51

Marca/AS

17 komentarzy

FC Barcelona awansowała do 1/8 finału Pucharu Króla, ale zwycięstwo z drużyną Cultural Leónesa miało swoją cenę. Ernesto Valverde ma kolejne zmartwienie, ponieważ do grona kontuzjowanych zawodników dołączył Malcom. Brazylijczyk opuścił Camp Nou ze łzami w oczach i bólem w prawej nodze.

Malcom doznał urazu bez udziału rywala. Napastnik poślizgnął się i niefortunnie ułożył prawą stopę, przez co naraził swój staw skokowy i kolano na kontuzję. Po tym zdarzeniu były piłkarz Girondins Bordeaux próbował jeszcze pozostać na boisku, ale ból uniemożliwił mu dalszą grę. Podczas schodzenia z boiska Malcom otrzymał wyrazy wsparcia od kibiców zgromadzonych na trybunach Camp Nou, którzy skandowali jego imię. W końcówce Barcelona musiała radzić sobie w osłabieniu, ponieważ Ernesto Valverde wykorzystał już limit zmian.

W ciągu najbliższych godzin Malcom przejdzie badania, które dadzą więcej informacji o jego stanie zdrowia. Wcześniej w tym sezonie Brazylijczyk miał już 22-dniową przerwę spowodowaną skręceniem prawego stanu skokowego. Tym razem napastnik dołącza do długiej listy kontuzjowanych zawodników pierwszej drużyny Barçy, na której znajdują się Rafinha, Sergi Roberto, Samuel Umtiti, Luis Suárez, Arthur i Sergi Samper.

Aktualizacja

Jak poinformowała FC Barcelona, Malcom skręcił prawy staw skokowy, a w czwartek przejdzie szczegółowe badania, które określą stopień kontuzji i przewidywany czas absencji zawodnika.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dwa razy pod rząd skręcenie kostki? Wcale niewesołe. Skręcenia są bardziej uciążliwe niż złamania, bo złamanie się zrośnie a kość może być nawet mocniejsza w tym miejscu, a skręcenie osłabia ścięgna, można szkodzić torebkę stawową - to wszystko na pierwszy rzut oka umożliwia grę, poza ekstremalnymi przypadkami, ale przyprawia o ból, uniemożliwia osiągnięcie pełnej wydajności.

Eh nie ma rytmu moczowego i teraz kontuzja.... oby szybko wrócił...

Ma chłopak pecha jak zaczął być brany pod uwagę do gry to kontuzja , miejmy nadzieję że wróci silniejszy bo myślę że on i dembele mogą kiedyś stanowić o sile naszej druzyny

Transmarket podaje, że Vidal jest kontuzjowany! Ma grupę.

taki szpital a dalej ma kto grać, sztosik składzik

Forza Malcom!!!

Cholera ostatnio zbyt często są kontuzje. Całe szczęście, że to środek sezonu. Mimo wszystko martwi to.

Moglibyście dodać informację o tym, jak świetnie zachowali się kibice, skandując "Malcom, Malcom" w momencie, gdy schodził.