Adidas wniósł skargę do holenderskiego sądu na Rafinhę

Grzegorz Zioło

4 grudnia 2018, 16:45

Sport

19 komentarzy

Jak podaje Sport, niemiecki producent odzieży sportowej Adidas wniósł dziś do holenderskiego sądu skargę na Rafinhę Alcântarę z powodu domniemanego niewywiązywania się z warunków umowy. 

Adidas żąda, by piłkarz FC Barcelony wrócił do noszenia odzieży i butów tej marki podczas treningów, meczów i wystąpień medialnych, oraz rekompensaty w wysokości 100 tysięcy euro, o czym poinformował dzisiaj holenderski dziennik De Telegraaf.

Rafinha, który obecnie pozostaje wyłączony z gry w powodu zerwania więzadła krzyżowego w lewym kolanie,  w 2013 roku podpisał umowę o sponsoring z holenderskim oddziałem Adidasa, dlatego firma zgłosiła sprawę do sądu właśnie w tym kraju. Umowa była ważna do czerwca 2018 roku. Adidas utrzymuje, że zawodnik nie odpowiedział na złożoną w lecie propozycję przedłużenia umowy, w związku z czym została ona przedłużona w sposób dorozumiany do marca 2023 roku.

Zawodnik Barçy uważa natomiast, że umowa o sponsoring z Adidasem wygasła, dlatego od pewnego czasu nosi czarne buty japońskiej marki Mizuno. Jak podaje Sport, sąd w Amsterdamie przyjrzy się sprawie w ciągu następnych dwóch tygodni i wyda decyzję 18 grudnia.

 
 
 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ładowanie...Właśnie wróciłem z kolokwium z cywila, patrzę na fcbarca,a tam też kazus. Wszystko zależy od interpretacji tekstu umowy, ale uważam, że jeżeli nie przewidywała ona automatycznego przedłużenia umowy to nie powinno się przyjmować, że została ona przedłużona w sposób dorozumiany.
Komentarz usunięty przez użytkownika

Żeby tak z rabiotem nie było ze mu szejki khalify przedłuża automatycznie kontrakt XD

A co to jest ... UPC , ze sie umowa przedłuża automamtycznie?????
Jakas kpina..
Kontrakt sie zakończyl i czekamy na nowe propozycje i lepsze siano.!!!

Aż dziwne, ze na takim poziomie dochodzi do tak kuriozalnych sytuacji. Swoją droga zastanawiająca sprawa, jesli umowa została przedłużona automatycznie to pewnie i stosowna kasa wpływała na konto. Rafa nie zauważył jej na koncie czy jak? Nie podejrzewam aby Adidas kasy nie przelewał.

Teraz to sobie może nosić... Po domu...

żałosne... i Rafinha i Adidas w świetle tego newsa .

Nie rozumiem co mu przeszkadza nosić buty Adidasa

Jeśli umowa przedłużyła się automatycznie to powinien już dostać jakieś sianko od Adidasa bo od czerwca minęło już trochę czasu ,a jeśli dostał to chyba wie że kontrakt jest dalej ważny

No właśnie, Adidas jak Orange? :D
Trzeba przyznać, że akurat w ramach tej umowy Rafinha nie musiał im nic płacić.
Ale co, jeżeli buty go gryzły w duży palec lub w piętę?

Nie powinno być czegoś takiego jak automatyczne przedłużenie umowy bez zgody właściciela. Tak samo jak Orange poleciało sobie ze mną w kulki i pół roku przed końcem umowy zostałem poinformowany o przedłużeniu umowy na okres dwóch lat.

I to właśnie jest ten haczyk. Automatyczne przedłużenie umowy, w przypadku gdy zawodnik nie odpowiada. Teraz jedynie mogą rozwiązać umowę, ale Rafinha zapłaci grzywnę, za wczesne zerwanie umowy