Trener Evertonu ujawnia plany wobec André Gomesa

Dariusz Maruszczak

26 listopada 2018, 10:00

Liverpool Echo, Sport

28 komentarzy

André Gomes został latem wypożyczony z Barcelony do Evertonu, a jego dotychczasowe występy w angielskim klubie są oceniane pozytywnie. Trener The Toffees Marco Silva wyznał nawet, że jest zainteresowany zatrzymaniem 25-latka w zespole, choć podkreślił, że jest jeszcze za wcześnie na podejmowanie decyzji w tej sprawie.

Z powodu kontuzji André Gomes zadebiutował w Evertonie dopiero pod koniec października w meczu z Crystal Palace, ale od tego czasu wystąpił w podstawowym składzie drużyny z Goodison Park we wszystkich pięciu spotkaniach. W ostatnim wygranym pojedynku z Cardiff (1:0) Portugalczyk został uznany za jednego z najlepszych piłkarzy The Toffees.

– Myślę, że w odpowiednim momencie musimy coś zrobić, aby móc sprowadzić takiego zawodnika jak André. Mamy na to czas. Jesteśmy z niego zadowoleni, a on cieszy się tutaj chwilą. Nie sądzę jednak, żeby to był dobry moment na rozmowę na ten temat, ponieważ lepiej, żeby oni [Barcelona – przyp. red.] trochę zapomnieli o André! – powiedział Marco Silva.

– Dojdziemy do tego w odpowiednim czasie. André cieszy się chwilą, ale nie chcemy wywierać na nim presji, żeby podjął decyzję. Jest na to za wcześnie. Na koniec sezonu porozmawiamy z piłkarzami i klubami, a później podejmiemy decyzję – dodał trener Evertonu.

– Znałem go bardzo dobrze, choć wcześniej z nim nie pracowałem. Poprzedni sezon nie był dla Gomesa najlepszy, ale przed sprowadzeniem go odbyliśmy bardzo udane rozmowy. Kiedy trafił do zespołu, był kontuzjowany i przechodził trudne chwile, ale teraz gra i spisuje się dobrze. Jestem przekonany, że będzie jeszcze lepiej, ponieważ ma do tego niezbędne umiejętności. W sobotę spisał się naprawdę dobrze. Jego koledzy z drużyny i członkowie sztabu szkoleniowego pomogli mu się zaadaptować i poczuć się ważną osobą w naszej szatni, nawet gdy nie grał i nie mógł trenować. Teraz gra dobrze, ciężko pracuje i robi wszystko, czego się oczekuje od zawodnika z takimi umiejętnościami – ocenił Silva.

Przypomnijmy, że André Gomes trafił latem do drużyny The Toffees na zasadzie rocznego wypożyczenia. Everton nie zapewnił sobie opcji wykupienia Portugalczyka, ponieważ Barcelona nie wyraziła na to zgody, co ujawnił sam Marco Silva w jednym z wcześniejszych wywiadów.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

U Gomesa nie chcieli się zgodzić n klauzule gdzie mamy przesyt w pomocy, a u Paco nie mieli z tym problemu gdzie potrzebujemy następcy Suareza .. Gdzie logika ??
« Powrót do wszystkich komentarzy