Gil Manzano: Luis Suárez? Zarządzam emocjami, a nie piłkarzami

Radek Koc

22 listopada 2018, 20:00

Sport

9 komentarzy

Arbiter wyznaczony do poprowadzenia meczu Atlético Madryt - Barcelona udzielił wywiadu, w którym mówił właśnie o sobotnim spotkaniu na Wanda Metropolitano.

Gil Manzano opowiedział, w jaki sposób podejdzie do tego meczu. - Spotkanie Atlético z Barceloną jest bardzo ważne i przyciąga uwagę mediów. Koniec końców trzeba traktować je tak samo, jak każdy inny mecz. Jest po jedenastu piłkarzy w każdej drużynie. Jeśli postępujesz inaczej niż zazwyczaj, twój występ również będzie inny. Zwracam uwagę na dane momenty w trakcie meczu. Czasami piłkarze chętnie przyswajają moje opinie i nie mam problemu z rozmową z nimi. Innym razem może być tak, że nie ma mowy o żadnym dialogu. Przed spotkaniem sprawdzamy, w jakim systemie grają obie drużyny, i poznajemy piłkarzy.

Hiszpański arbiter został zapytany o sposób traktowania zazwyczaj wybuchowego Luisa Suáreza. - Suárez? Podczas sędziowania meczu trzeba zarządzać emocjami. Arbiter skupia się na konkretnych sytuacjach i zagraniach, a nie na piłkarzach.

Gil Manzano odniósł się również do wprowadzenia systemu VAR, który wyznaczył nowe standardy w sędziowaniu. - Zupełnie nie zmieniamy naszego sposobu postępowania na boisku. System VAR pomaga nam i ratuje nas w konkretnych momentach. Kiedy wracasz do domu z poważnym błędem na koncie i nie zdecydowałeś się w trakcie meczu na skorzystanie z systemu VAR, szkodzisz twojemu koledze. Natomiast kiedy podejmujesz złą decyzję, poszkodowanym jesteś ty sam. Musimy pogodzić się z tym, że popełniamy błędy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zdecydowany lider wśród najgorszych sędziów w Hiszpani. Taki beznadziejny z niego przypadek że tu i VAR nie da rady czegoś zmienić na jego korzyść.

Ale swoim mózgiem to już nie zarządza!

Gość, przy którym człowiek tęskni za Lahozem...

Nie potrafię zrozumieć jednej rzeczy. VAR daje wiele możliwości. Dlaczego boczni na siłę starają sie wychwytywac centymetrowe spalone. 4 dziwgnie dobrze, 2 razy źle. A może po prostu takie stykowe/sporne puszczać bo w przypadku bramki jest VAR. Dawniej mowilo sie o tym, ze powinni puszczać te centymetrowe spalone z względu na promowanie gry do przodu, ale to tylko chyba w teorii
konto usunięte

No wspaniale zarządza.

Nie lubię cwaniaczka...