Cadena SER: Umtiti znalazł sposób na ograniczenie problemów z kolanami

Radek Koc

22 listopada 2018, 13:00

Cadena SER/Sport

31 komentarzy

FC Barcelona wraz z Samuelem Umtitim przygotowali specjalny plan mający na celu rozwiązanie problemów z kolanem piłkarza. 

Umtiti realizował program leczenia przez 1,5 miesiąca. Przez ten czas miał pozbyć się dolegliwości w lewej chrząstce w lewym kolanie. Obrońca zaczął się na nie skarżyć tuż przed meczem z Athletikiem w siódmej kolejce LaLigi. Przez problemy ze zdrowiem stracił dziewięć kolejnych spotkań.

W trakcie stosowania tego konserwatywnego trybu leczenia pojawiło się wiele wątpliwości i istniało realne zagrożenie, że Umtiti będzie musiał poddać się operacji. To oznaczałoby przerwę w grze wynoszącą aż cztery miesiące. 

W programie radiowym "Qué t'hi jugues?" w stacji Cadena SER ujawniono, że FC Barcelona razem z francuskim obrońcą przygotowali plan, który miał polegać na zrzuceniu kilku kilogramów przez zawodnika. Umtiti stracił ostatnio na wadze, aby odciążyć zmęczone stawy i ograniczyć w ten sposób ryzyko pojawienia się w przyszłości kolejnych problemów z kolanami. Francuski piłkarz zdążył już w międzyczasie otrzymać powołanie do kadry na mecz z Betisem, choć ostatecznie nie zagrał ani minuty. Teraz służby medyczne klubu i sam Umtiti liczą na to, że zmniejszenie wagi zawodnika pozwoli uchronić go przed nawrotem dolegliwości.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Straciliśmy najlepszego obrońcę w historii właśnie przez problemy z kolanami.. Oby historia nie zatoczyła koła i Umtiti grał u nas dłużej niż Tarzan

Sprowadzimy jeszcze De Ligta i mamy po kłopocie. Godnie zastąpi nieobecność Umtiego.
Waga na pewno pomoże mu mieć mniej kontuzji, będzie lżejszy więc i teoretycznie szybszy, Umti niedługo może pokazać spory potencjał. Alba, Umti, Lenglet, DeLigt, ciekaw jestem czy miało by takie ustawienie zastosowanie.

Moim zdaniem powinien poddać się operacji tuż po MŚ. Na początku sezonu był Langelt i Varma. Wróciłby na styczeń, na najważniejsze mecze. A tak nie dość że i tak nie grał to jeszcze nie wiadomo jak to będzie wyglądało gdy przyjdzie obciążenie związane z meczami w najważniejszej fazie sezonu.

Big Sam za bardzo robił klatę i kolana siadły.
W przyszłości może mieć problemy jak Puyol, który klatę też miał dobrą ;)

Kurde, to już nie będzie takim dzikiem. Ksywka Big Sam nieaktualna.

A może zimne nóżki?Dużo żelatyny dobrze wpłynie na jego układ kostny :D

"Lekarze go nienawidzą"

Ale mi też rozwiązanie. Tegie glowy sztqbu medycznego Fc Barcelony wymyslily zeby schudl. Ulalal

Oby z solidnej ściany nie zrobił się przez tę dietę karton-gips.

El Pistolero tez może zrzucić trochę...

To ile on ważył?