Mundo Deportivo: Barça może zaoszczędzić na transferach dwóch bocznych obrońców

Radek Koc

19 listopada 2018, 20:30

Mundo Deportivo

17 komentarzy

Zdaniem dziennika Mundo Deportivo Barcelona już rozpoczęła pracę nad przemodelowaniem linii defensywnej i przygotowaniem jej do kolejnego sezonu. Celem Barçy jest pozyskanie graczy na trzy pozycje: środkowego obrońcy oraz dwóch bocznych obrońców. Budżet ma jednak wystarczyć tylko na transfer jednego piłkarza (szczególnie jeśli będzi to drogi De Ligt), co wymusza konieczność postawienia na młodych zawodników występujących w drużynie Barcelony B. 

Pozycja prawego obrońcy jest obecnie obsadzona przez Sergiego Roberto i Nélsona Semedo. W klubie nie brakuje zwolenników definitywnego przesunięcia Hiszpana do linii pomocy i uczynienia z niego zastępcy dla Sergio Busquetsa bądź Ivana Rakiticia. To z kolei miałoby otworzyć drogę do pierwszego składu Moussie Wague, który przekonuje coraz bardziej swoimi dobrymi występami w Barcelonie B. Przypomnijmy, że Wague był członkiem kadry Senegalu na mistrzostwach świata w Rosji. 

Jeśli chodzi o lewą stronę defensywy, dyrektor sportowy Éric Abidal oraz dyrektor generalny obszaru sportowego Pep Segura mocno stawiają na Juana Mirandę. Obaj uważają, że to właśnie młody Hiszpan powinien stać się naturalnym zmiennikiem dla mającego niezagrożoną pozycję Jordiego Alby. Miranda sprawił bardzo dobre wrażenie w czasie letniego tournée po Stanach Zjednoczonych, kiedy został włączony do pierwszej drużyny Barcelony.

Zaoszczędzenie pieniędzy na dwóch bocznych obrońcach ma pozwolić Barcelonie skupić się na innych celach transferowych, których sprowadzenie z pewnością będą wiązać się ze znacznymi kosztami. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No, takie podejście to ja rozumiem.

Przede wszystkim na kogo oni chcą zaoszczędzić czyżby znowu środkowy pomocnik. W tej chwili najważniejsze jest wzmocnienie lini obrony.

Patrząc na to jak "prowadzi" drużynę EV to raczej szans nie ma na grę...

A senegalczyk ma paszport polsatu żeby mógł grać w pierwszej drużynie?

I po co takie glupoty publikowac jak Valverde i tak bedzie uparcie kogos innego na tych pozycjach wystawial?

A ktoś spytał Valverde czy byłby łaskaw ich wprowadzać?

A ja słyszałem że Miranda już w tym roku miał być zmiennikiem Alby, a tu tylko jeden mecz z III ligowcem.

Jestem za, tylko żeby ci piłkarze grali na odpowiednim poziomie trzeba ich wprowadzać do składu już teraz i to nie tylko w meczach 1/16 pucharu króla gdzie cała jedenastka składa się z zmienników tylko co jakiś czas pozwalać zagrać tym graczom z pierwszym zespołem. Grając obok Pique, Umtitiego, Lengleta czy Busquetsa na pewno by się dużo nauczyli i nabrali odwagi.

I tak to powinno wyglądać! Czas stawiać na naszą młodzież a przynajmniej na tych którzy sobie dobrze radzą.
A jeśli chodzi o prawą obronę to wnerwię się jak Semedo nie zagra od pierwszej minuty z Atletico.

Jeśli Semedo będzie chciał odejść lub klub będzie chciał go sprzedać to naturalnym zmiennikiem Roberto powinien być Wague a zmiennikiem Alby myśle przez sezon lub dwa Cucurella,Mirande wypożyczyć do klubu w którym będzie miał pierwszy skład i zbierał doświadczenie

Ciekawe ile musieli mysleć, żeby dojść do tak logicznych faktów :D