Sport: Munir odrzuca propozycję nowego kontraktu

Radek Koc

16 listopada 2018, 19:00

Sport

68 komentarzy

Zdaniem dziennikarzy katalońskiego dziennika Sport piłkarska przyszłość Munira może nie być związana z Camp Nou. Piłkarz nie jest w stanie porozumieć się z klubem w sprawie nowej umowy i od stycznia przyszłego roku będzie mógł negocjować z innymi zespołami.

Rozmowy między Barceloną a napastnikiem nie posuwają się naprzód. Mimo wielu spotkań obu stron porozumienie wciąż jest dość odległe. Ostatnie rozmowy w zeszłym tygodniu ujawniły znaczne różnice pomiędzy oczekiwaniami piłkarza a propozycją klubu.

FC Barcelona zapewnia, że przedstawiona oferta powinna zadowolić Munira zarówno pod względem finansowym, jak i sportowym. Zdaniem Barçy nowa propozycja poprawia warunki zapisane w obecnym kontrakcie 23-letniego zawodnika. Jednocześnie klubowi działacze są świadomi, że Munir ma wiele innych ofert, znacznie lepszych od tej przedstawionej przez Blaugranę.

Wobec braku porozumienia Barça bardzo poważnie liczy się z tym, że Munir chce poczekać do 1 stycznia 2019 roku i na pół roku przed wygaśnięciem obecnie obowiązującego kontraktu móc otwarcie negocjować z innymi klubami zainteresowanymi jego pozyskaniem. 

W ciągu najbliższych tygodni powinno dojść do decydującego spotkania pomiędzy reprezentantami piłkarza i działaczami Barcelony. Klub ma zamiar poprawić swoją ofertę pod względem finansowym, ale jednocześnie ustalić możliwe warunki opuszczenia drużyny przez Munira. Ewentualne odejście musi usatysfakcjonować wszystkie strony transakcji. 

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zimą kupić zmiennika dla Luisa a Munir na trybuny i niech odchodzi sobie latem gdzie chce.

Moim zdaniem w kwestii Munira Barca jest w kropce.
Ma świadomość, że to nie jest piłkarz na miarę klubu ale z drugiej strony chce na jego sprzedaży nieco zarobić.Przynajmniej kilka milionów.
Wszystko utrudnia fakt, że Munir już zimą będzie mógł negocjować
z innymi klubami swoje "indywidualne" odejście z Bary.
O ile by tak się stało Barca straci piłkarza nic nie otrzymując w zamian.
Munir i jego przedstawiciele są tego świadomi, podobnie jak i tego, że Munir nie ma szans na częstą grę, że jego wystepy na boisku ograniczą się maksymalnie do kilkuset minut w sezonie.
Zachodzi pytanie ile inne kluby byłyby wstanie dać zimą kasy za Munira, w sytuacji gdy mogą go pozyskać za darmo latem?
Myślę, że nie więcej niż 4-6 mln, a może i mniej.
W zaistniałej sytuacji Barca nie może zaproponować Munirowi znacznie korzystniejszego kontraktu od obecnego gdyż może to rodzić problemy ze sprzedażem piłkarza, czy to zimą czy latem.
A co gorsza Munir otrzymawszy znacznie korzystniejszy kontrak może, podobie jak D.Suarez nie być zainteresowany odejściem z klubu

Jak ja się cieszę hahah . Miał szans bardzo dużo ale niestety w meczu nie umie pokazać tego co robi na treningach . No cóż wielu już takich było w barcy

I dobrze pozbyc sie szrota.

Jak nie przedłuży to dac szansę młodym z Barcy i tyle

Chlopak spoko, ale czy nie za wysoko?....

Jak chce kase to niech sp.. do innego klubu. Tu niech sobie wpierw zasłuży.

Barcelona od pewnego czasu przypomina super modelkę która ubiera się w lumpeksie...

Problem jest taki, że Munir w gazie wart jest połowę Suareza bez formy, bo El Pistolero, gdy nie strzela, czytaj :jest bez formy, to asystuje. Sposób myślenia ma znaczenia i nie ma to nic wspólnego z intelektem. Można się tego nauczyć,a Munir dla mnie tego nie ma nadal.

Wszyscy mówią zmiennik dla Suareza... problem taki, że zmiennik na podobnym poziomie to na chwilę obecną kane, ale ani on , ani żaden inny na zbliżonym poziomie nie przyjdzie siedzieć na ławce. Dlatego Munir zostanie.

Napewno mniej mu nie zaproponowali;)
Czyli zostaje ale targuje się o swoje..
Mi ten gość nie przeszkadza, a nawet powiem ze pasuje bardziej niż Malcom.

chwalmy Pana :)

Uffff Munir:).
konto usunięte

Nie wiem skąd płynie ta cała krytyka. Przecież jak wchodził z ławki, to nie dość że nie grał na swojej pozycji, to strzelił bramkę a ostatnio asystował. Ponadto świetnie grał z klepki i nie traci głupio piłek. Pretensje, że tak mało gra, kosztem zajechanego Suareza można mieć tylko do jednego kolesia. Bo Munir mimo, że tej prawdziwej szansy nie otrzymał to jak narazie nie ma się absolutnie do niczego przyczepić, bo chłopak daje rade.

I bardzo dobrze.

Obyśmy go więcej nie oglądali

A jak oni chcą go zadowolić pod względem sportowym? Jedyne co mogą to obiecać mu miejsce w szerokiej kadrze a o reszcie decyduje przecież trener.
Chłopak nie jest chyba głupi i matematykę zna, więc dobrze wie ile minut na murawie spędził, nie każdy lubi siedzieć na trybunach i opowiadać bajki o walce o pierwszy skład. Chłopak zasmakował gry i bycia ważnym piłkarzem w więc nie ma mu się co dziwić że jest rozczarowany.

Niech z nim za wszelką cenę przedłużą kontrakt, bo nawet jak ma nie grać, to sprzedadzą go zamiast oddać za darmo. A uwierzcie mi, że porąbane kluby z premier league dadzą za niego ponad 10 mln.

Komentarze na jego temat po prostu są straszne... Nie ma co się mu dziwić, że nie chce przyjąć nowej umowy. Skoro zarobi gdzieś więcej i będzie więcej grał, to same plusy moim zdaniem.

Jak chce to niech odejdzie, wtedy więcej szans na grę dostanie wciąż niedoceniany Malcom

niestety ale nigdy nie przekonywal mnei jego "talent" ... o pare sezonow za dlugo siedzi u nas co wg mnie szkodzi jego karierze. Nie ten poziom....

Muszę przyznać, że jestem bardzo zaskoczony tym newsem. Myślałem, że Munir mimo wszystko docenia to, że Barca zdecydowała się dać mu po raz kolejny szansę a on zachowuję się jakby odgrywał w Barcelonie nie wiadomo jak ważną rolę nie pokazując przy tym nic nadzwyczajnego. Fakt, nie gra może zbyt często, ale nawet jeśli takową szansę otrzymuję niczym specjalnym się nie wyróżnia.

Jak nie chce przedłużyć umowy to niech siedzi na trybunach. Po co mamy dawać szansę komuś, kto za chwilę ucieknie z klubu?

to nie był i nigdy nie będzie gracz na Barcelonę. Nie ten poziom.

Barca sie zachowuje jakby Munir byl w przedszkolu albo zarzad byl jeszcze w przedszkolu. Dobrze wie ile gra i dobrze wie ze nawet jak Suarez byl w katastrofalnej formie to sie z lawki nie ruszyl. Jaki mialby onteres podpisywac nowy kontrakt ktory na kolejne lata przyspawalby go do lawki

Żadna strata dla klubu.

Niech odejdzie, dostanie swoje minuty i odbije się tak jak Paco w Borusii.

Moim zdaniem zmarnowali jego i Paco. Przecież ostatni sezon przed wypożyczeniem miał świetny i wtedy powinniśmy go zostawić i ogrywać. A tak to został wypożyczony i przyszedł Paco który w pierwszym sezonie nie ogarniał nic i była z niego beka. Niech idzie bo tu nie pogra, nie ten poziom a szkoda bo ciągle ma potencjał ale nie sądzę by jego talent wybuchł u nas. Życzę mu powodzenia.

Munir uciekaj chłopie. W Barcelonie się nie rozwiniesz. Za mało szans gry.

Munir sam widzi co się dzieje i wie, że z siedzenia na ławce lepszy nie będzie. Jak gdzieś może zarobić więcej i przy tym jeszcze regularnie grać to dla niego będzie idealne rozwiązanie.
Lubię go, ale trzeba sobie powiedzieć szczerze, że Barcelona to dla niego nie ten rozmiar kapelusza.

Skoro ma lepsze oferty to co mu się dziwić, chce uzyskać jak najwięcej. Ale jakoś nie widzę jego w Barcelonie by miał odgrywać jakąś znaczącą rolę.

Niech odchodzi, bo nawet za solidnego zmiennika nie można go uznać i zabiera tylko miejsce w kadrze

I oby tak już zostało, sprzedać go definitywnie za dobrą sumkę :)

Ostatnio Barcelona stała sie symbolem niszczenia wychowankow :

I dobrze. Odejdź. Kupi się lepszego gościa