Szymon Marciniak sędzią meczu Barçy z Interem

Łukasz Lewtak

4 listopada 2018, 13:27

Marca/Mundo Deportivo

99 komentarzy

Szymon Marciniak został wyznaczony przez UEFA do poprowadzenia wtorkowego meczu czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów pomiędzy Interem Mediolan i FC Barceloną.

37-letni arbiter po raz trzeci będzie prowadził spotkanie z udziałem Barçy. Do tej pory Katalończycy mają nie najlepsze wspomnienia związane z polskim sędzią. Marciniak prowadził bowiem wyjazdowe mecze Blaugrany z Paris Saint-Germain w 1/8 finału (0:4) i z Juventusem w ćwierćfinale (0:3) Ligi Mistrzów 2016/17.

Marciniak prowadził również jedno spotkanie z udziałem Interu Mediolan. W tym meczu Nerazzurri przegrali z Wolfsburgiem 1:3. Było to rewanżowe starcie 1/8 finału Ligi Europy w sezonie 2014/15.

We wtorkowym meczu na Giuseppe Meazza Szymonowi Marciniakowi będą pomagać na liniach Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz.

Fot. Roger Gor / CC BY 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ehhh polaczki... Tyle zawiści i jadu w artykule o arbitrze? Że niektórym nie nudzi się to wieczne narzekanie na dosłownie wszystko.

@ukaszz: Nie mierz swoją miarą, "Polaczku". Krytykowanie Marciniaka to nie jest żadna zawiść. Mamy w Polsce kilku lepszych sędziów, którzy bardziej zasługują na bycie wyznaczonym do sędziowania takiego prestiżowego meczu. Ludziom nie podoba się to, że człowiek dość często popełniający błędy zostaje tak nagrodzony - to nie jest zawiść, tylko uzasadniona krytyka. Gdyby wyznaczono polskiego sędziego, który bardzo dobrze wykonuje swoją pracę moja reakcja byłaby na pewno zdecydowanie inna niż ta na wieść o sędziowaniu przez Marciniaka meczu Inter-Barca.

@ukaszz: A ty skąd się urwałeś ???

@NickiBillePDW: Ale ja nie mam na mysli konstruktuwnej lub dobrze uargumentowanej krytyki. Boli po prostu czytanie komentarzy typu "tylko nie ten dzban, cebulak, debil, kretyn... itd". Każdy arbiter popełnia błędy. Marciniak ma swoje zalety, nie daje sobie wejść na głowę i dobrze kontroluje sytuacje na boisku. Nie rozumiem po co ten hejt. Użyłem slowa "polaczki" bo to całe narzekanie jest niestety naszą niefajną cechą narodową. Poza tym gdzie ja kogokolwiek mierzę?

@ukaszz: Dokładnie. Masz rację kolego.

@ukaszz: No właśnie mierzysz wrzucając każdego do jednego wora z napisem "Polaczki" - to, że wielu lubi narzekać nie znaczy, że można to zarzucić każdemu. Skoro wyjaśniłeś, że dotyczy to tylko niemerytorycznych komentarzy to już to lepiej wygląda.
Owszem, to, że nie daje sobie wejść na głowę jest zaletą, ale jego przesadna pewność siebie to wada, skoro prowadzi to do tego, że mimo sugestii nie korzysta z VARu. Ponadto, nie każdy popełnia tyle błędów co on, przykłady z naszej Ekstraklasy, a także, z tego co pamiętam, walnął babola na mundialu (nie przypominam sobie jedynie który to był mecz). Zatem, krytyka pracy tego człowieka jest jak najbardziej na miejscu.
« Powrót do wszystkich komentarzy