Oglądanie meczu na Camp Nou - informacje praktyczne

doBarcelony.pl

23 września 2018, 16:31

16 komentarzy

Oglądanie meczu na żywo z trybun Camp Nou to zawsze niezapomniane przeżycie. Dobrze przygotować się do niego tak, by nic nie zakłócało Ci celebracji piłkarskiego święta, które Cię czeka.

Temat organizacji wyjazdu na mecz FC Barcelona jest jednym z najpopularniejszych na naszym blogu. Niemal codziennie dostajemy od Was pytania o praktyczne aspekty dotyczące pobytu na meczu na Camp Nou. Oddajemy w Wasze ręce małe kompendium, w którym znajdziecie odpowiedzi na najczęściej powtarzające się pytania. Mamy nadzieję, że Wasz wyjazd okaże się bezproblemowy, a piłkarze Barcelony przygotują dla Was prawdziwy spektakt!

Kiedy bilety trafiają do sprzedaży?

Bilety na mecze ligowe na Camp Nou trafiają do sprzedaży na kilka-kilkanaście tygodni przed meczem. Jeśli sprzedaż wejściówek na dane spotkanie jeszcze nie ruszyła, na stronie klubu, gdy wybierzesz opcję kup bilet przy danym meczu,  będziesz mieć możliwość dopisania się do newslettera. Polecamy skorzystanie z tej opcji. Klub poinformuje Cię wówczas mailowo o uruchomieniu sprzedaży biletów na dany mecz.

Na stronie Barcelony nie ma dostępnych biletów lub jest ich bardzo mało. Czy ich liczba wzrośnie?

Powodów, dla których nie ma dostępnych biletów może być kilka. Być może jeszcze nie ruszyła na dany mecz sprzedaż (wówczas na stronie klubu będziesz mieć możliwość dopisania się do newslettera, dzięki któremu otrzymasz informację o uruchomieniu sprzedaży). Jeśli z kolei bilety zostały już wpuszczone do sprzedaży, ale widzisz, że wszystkie są wyprzedane lub zostało ich bardzo mało, jest nadzieja, że ich liczba wzrośnie. Osoby, które posiadają abonamenty na mecze na Camp Nou mogą zwolnić swoje miejsce na dany mecz w ramach programu Seient Lliure, a wówczas trafi ono do sprzedaży. Prawdziwe problemy z kupnem biletów występują głównie w przypadku meczów z Realem Madryt lub topowych pojedynków w Lidze Mistrzów. Najlepiej jest śledzić regularnie ofertę dostępnych biletów na stronie klubu.

Pełną treść artykułu znajdziesz na blogu doBarcelony.pl

Zapraszamy także do śledzenia naszego konta @dobarcelony.pl na Instagramie oraz profilu na Facebooku.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Byłem wczoraj na meczu z Gironą. Wszystko zorganizowałem sam. Bilet kupiłem sam online na stronie Barcelony, zapłaciłem zwykła karta debetową. Potem wystarczy wydrukować albo mieć w telefonie i z niego zeskanować przy wejściu na stadion. Kupno Biletów lotniczych też jest proste, tak jak nocleg w hostelu lub hotelu. A podróżowanie metrem jest takie proste jak szybkie i wygodne. Po meczu przejechanie metrem ze stadionu do hotelu na drugim końcu miasta z przesiadka zajęło mi 22 min. To jest nie wiarygodnie szybko!

Bilety sprzedawane są w całym mieście w budkach, w których sprzedają bilety na wszystko. A co do ich ceny, to jeżeli idziecie na jakiś mniej ważny mecz ligowy to kupujcie najtańsze, nikt tego nie pilnuje i spokojnie można się przesiąść :)

Lecę na Totenham w grudniu, bilety na samolot już są, hotel tez, mam jednak obawy właśnie co do wejściówek na mecz. Myślicie ze będzie problem z dostępnością czy nie powinno być problemu? Patrzyłem już na takie strony jak Ticketmaster i viagogo, ale jakoś nie jestem przekonany co do takich stron. Dodam ze jest to mój pierwszy wyjazd, macie może jakieś inne sprawdzone strony gdzie można kupić bilet dużo wcześniej, tak dla świetego spokoju? Dzięki.

Będąc w Barcelonie możemy po prostu kupic bilet w kasie przy stadionie. Na większość meczy powinnismy dostać bilety bez problemu na miejscu. W pobliżu stadionu beda tez bilety oferowane przez " koników" ale nie polecam. Frekwencja na Camp Nou nie zbliża sie do granicy pojemności stadionu, wiec na zdecydowana większość spotkań kupimy bilety bezpośrednio od klubu wiec nie bedzie zaskoczeń. Przy samej kasie zobaczymy na monitorze gdzie będziemy siedzieć. Jeżeli zależy nam na miejscach przy linii środkowej boiska polecam miejsca w okolicach ławki rezerwowych. Tam zawodnicy wychodzą na mecz na rozgrzewkę, jesteśmy po prostu bliżej zawodnikow ( roznica z przeciwległą strona boiska w cenie biletu nie jest powalająca a umówmy sie na Camp Nou przeważnie nie bywamy regularnie). Ma to tez znaczenie dla jakości zdjęć które tam zrobimy. Proponuje tez nie wybierać miejsc zbyt wysoko usytuowanych, obiekt nie jest najnowocześniejszy i widoczność moze nie byc najlepsza.