Leo Messi pobije dziś kolejny rekord

Łukasz Lewtak

23 września 2018, 12:12

Marca

21 komentarzy

W dzisiejszym meczu z Gironą Leo Messi pobije kolejny rekord. Argentyńczyk wyprzedzi Daniego Alvesa i zostanie obcokrajowcem z największą liczbą występów w LaLidze.

Leo Messi gra w LaLidze od piętnastu sezonów. Zadebiutował 6 października 2004 na Montjuic w spotkaniu z Espanyolem, wygranym przez Barçę 1:0. Wtedy w 82. minucie zmienił Deco. W kolejnych latach Argentyńczyk stał się niekwestionowaną gwiazdą światowego futbolu. W LaLidze rozegrał do tej pory 422 mecze z bilansem 320 zwycięstw, 66 remisów i 36 porażek. W Primera División Leo Messi zdobył aż 386 goli, dzięki czemu jest najlepszym strzelcem w historii tych rozgrywek.

Argentyńczyk ma na swoim koncie wiele rekordów, a dziś pobije kolejny. W spotkaniu z Gironą wyprzedzi Daniego Alvesa, który w LaLidze rozegrał 422 mecze. Messi stanie się obcokrajowcem z największą liczbą występów w Primera División. Dziś pojawi się na murawie po raz 423. w rozgrywkach ligowych.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

gdyby Dani zostal u nas to wykrecilby niezłe liczby :-O
i Messi nie miałby mozliwości przegonic go w trofeach ;)

Ten człowiek zagrał w 420 meczach LaLiga i przegrał tylko 36.. przez 15 lat.. brak mi słów, aby opisać jak wielkim jest zawodnikiem mimo niskiego wzrostu ;)

Jak zagra. Valverde to Valverde, jego nie ogarniesz. Zawsze może porotować i dać Leo odpocząć.

To nie Messi bije rekordy, to rekordy biją się o Messiego!

Jedynym rekordem, którego nie pobije jest ten z kategorii- ,,najmłodszy strzelec ligowego gola w historii Barcelony". Rekord ten należy do Bojana Krkićia... chyba, że ten rekord pobije któryś z synów Leo, wtedy wszystko pozostanie w rodzinie.

Dlatego cienias CR7 uciekł do ligi Włoskiej

Za każdym razem jak czytam, że Messi znów pobił rekord pytam się jaki rekord będzie następny?

Chciałbym aby zakończył kariere w La liga z 500 bramkami oraz z 500 meczami minimum...
Najlepszy w Historii
rekordy same się biją