Ósmy hat-trick Leo Messiego w Lidze Mistrzów

Grzegorz Zioło

18 września 2018, 21:39

Marca

5 komentarzy

Leo Messi nie zatrzymuje się w biciu kolejnych strzeleckich rekordów. W meczu z PSV Eindhoven Argentyńczyk skompletował swój ósmy hat-trick w Lidze Mistrzów, co do tej pory nie udało się żadnemu innemu piłkarzowi.

Do dzisiejszego spotkania Messi remisował w tej klasyfikacji z Cristiano Ronaldo, który jako jedyny był w stanie dotrzymać kroku Argentyńczykowi. Obaj zawodnicy mieli na koncie po siedem hat-tricków, a teraz to napastnik Barçy wysunął się na samodzielne prowadzenie. Na dalszych miejscach pozostają Filippo Inzaghi, Mario Gómez i Luiz Adriano, jednak wszyscy ci piłkarze zanotowali "zaledwie" po trzy hat-tricki w Lidze Mistrzów.

Po raz pierwszy Messi zdobył przynajmniej trzy gole w jednym meczu Champions League w sezonie 2009/10 w konfrontacji z Arsenalem. Później powtarzał to osiągnięcie w spotkaniach z Viktorią Pilzno i Bayerem Leverkusen w sezonie 2011/12, Ajaksem (2013/14), APOEL-em (2014/15), Celtikiem i Manchesterem City (2016/17). W dwóch przypadkach Argentyńczyk nie zatrzymał się na hat-tricku, ponieważ w pojedynku z Arsenalem strzelił cztery bramki, a z Bayerem pięć.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No tak, zero komentarzy bo to tak jakby napisać że w styczniu będzie zimno, Leo królu nigdy nie kończ kariery
« Powrót do wszystkich komentarzy