Carlos Tevez porównał Leo Messiego i Cristiano Ronaldo

Radek Koc

12 września 2018, 13:15

Mundo Deportivo

39 komentarzy

Carlos Tevez wziął udział w rozmowie z młodzieżą i wyjaśnił, na czym polegają różnice między Leo Messim oraz Cristiano Ronaldo. Argentyńczyk grał w przeszłości z Ronaldo w Manchesterze United i z Messim w drużynie narodowej. 

- Zawsze powtarzam, że nigdy nie widziałem Messiego na siłowni. Nigdy nie widziałem, aby trenował gaszenie piłki czy wykonywał inne ćwiczenia tego typu. Dla Messiego jest to czymś naturalnym. Aczkolwiek są też aspekty w jego grze, które wynikają z pracy. Kiedyś nie wykonywał rzutów wolnych. Teraz do nich podchodzi i umieszcza piłkę w dowolnym miejscu. Doszedł do tego etapu, ponieważ wytrenował takie uderzenia - powiedział Tevez. 

Zawodnik Boca Juniors odniósł się też do Cristiano Ronaldo i wyróżnił przede wszystkim jego wytrwałość. - To, co zwróciło moją uwagę, i pewnie wszystkich kobiet, to fakt, że Cristiano spędza cały dzień na siłowni. To jego obsesja. Jeśli nasze treningi zaczynały się o godzinie 9:00, a ty przyjeżdżałeś do ośrodka treningowego o godzinie 8:00, to Cristiano już tam był. Gdybyś przyjechał o godzinie 7:30, to Ronaldo również byłby tam przed tobą. W końcu zapytałem sam siebie: "W jaki sposób można przechytrzyć tego gościa?". Pewnego dnia przyjechałem na trening o godzinie 6:00 rano i... Cristiano był tam przede mną. Mocno zaspany, ale był - zakończył Argentyńczyk, wywołując śmiech słuchaczy obecnych na sali. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To tak jakby porównywać Pepsi do Fanty. Przestań w końcu, świecie footballu.

Nie przepadam za Ronaldo, jak i większość osób na tej stronie. Ale teksty typu osiągnięcia Ronaldo to efekt ciężkiej pracy są bardzo przesadzone. Zgadzam się, że to tytan pracy, ale talent też ma niesamowity. Gdyby tylko ciężka praca dawała takie efekty, to takich sportowców byłoby na pęczki.

Uwielbiam te teksty że Ronaldo to praca a Messi to talent laysy i pepsi.

Leo miał więcej problemów od Ronaldo, ćwiczył i ćwiczył od najmłodszych lat. Był zdyscyplinowany i miał jasno wyznaczony cel. To nie tylko talent był tym co zaważyło że Leo jest najlepszy ale charakter zwycięzcy i osoby która nigdy się nie poddaje, doskonalajac się w wszystkim.

Pieprzenie że wszystko zawdzięcza talentowi jest po prostu głupie.

Ile Leo zawdzięcza uporowi i systematycznej pracy wystarczy przeczytać

https://www.fcbarca.com/67704-nielatwe-poczatki-kariery-leo-messiego.html

Szacun za to jakie ma podejście do Futbolu ale daleko mu do Leo

Ronaldo mozna nie lubić ale trzeba docenić jego tytaniczna prace. Dzieki temu jest wielkim piłkarzem.

Nie mogę uwierzyć, w komentarzach temat o masie i brak wspomnień o naszym Luisie :)

Messi ma talent a Ronaldo osiągnął wszystko ciężką pracą.

A dlaczego Andre Gomesa nie zapytają o takie porównanie. Też dzielił szatnię z nimi.

Może Ronaldo mieszkał na siłowni.

Trochę dziwne, że Ronaldo się nie przetrenowuje. Hmm w każdym sporcie się słyszy, że trenerzy raczej odradzają takiego podejścia.

Ta, bo nogi Messiego nabite są od fasoli i ryżu.