Media: Adrien Rabiot spotkał się z kimś z otoczenia Pepa Guardioli

Julia Cicha

9 września 2018, 21:10

Sport

14 komentarzy

Sezon już się rozpoczął, ale napięcie wokół Adriena Rabiota nie spada. Z jednej strony wiadomo, że PSG desperacko próbuje przedłużyć z nim kontrakt, z drugiej jednak pomocnik wydaje się zdecydowany odejść z klubu. Dziś media donoszą o spotkaniu zawodnika z Pepem Guardiolą, co komplikuje zadanie Barcelony, od dawna zainteresowanej Francuzem.

Radio Montecarlo ogłosiło, że paryżanie chcą w najbliższych tygodniach negocjować kontrakty wielu swoich piłkarzy. Najpierw przedłużono umowę z Ángelem Di Marią, a następni w kolejce są Alphonse Areola i Antoine Bernede, których kontrakty wygasają pod koniec sezonu. Klub nie wątpi jednak, że dojdzie z nimi do porozumienia. Dużo trudniejsze zadanie czeka PSG w przypadku Rabiota, który nie chce prowadzić negocjacji, a od 1 stycznia będzie mógł zapewnić sobie miejsce w innej drużynie. Francuzi nie chcą stracić pomocnika, który kształcił się w ich zespole i jest jednym z ulubieńców kibiców.

Matka piłkarza Veronique została zaproszona na wiele spotkań w sprawie przedłużenia umowy z PSG, ale nie zamierza rozważać ofert. Według wspomnianego radia Rabiot nigdy nie chciał prolongować kontraktu z obecnym klubem. Dzisiaj mówiło się również o spotkaniu zawodnika z kimś z otoczenia Pepa Guardioli (być może był to sam trener). Manchester Evening News podaje, że szkoleniowiec docenia charakterystykę 23-latka i chciałby go pozyskać w kolejnym sezonie.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wydaje mi się, że Rabiot jest przehajpowany. Owszem, potrafi zagrać świetnie, ale jego orientacja taktyczna i wahania formy mnie nie przekonują, więc wolałbym go nie zobaczyć u nas za rok.

Zostało tylu nowych zawodników kupionych i nie wiadomo czy będą potrzebne tranafery w przyszłym roku. Rabiot byłby wzmocnieniem, tylko pytanie kto odejdzie.

Mam nadzieję, że Barcelona dogadała się z zawodnikiem i że zawita do nas, nawet jakbyśmy mieli mu płacić 7-8 mln na rękę to i tak zaoszczędzimy ponad 40 mln za transfer. Wielu pyta po co nam Rabiot, tylko nikt nie patrzy, że Rakitic jeszcze góra dwa sezony będzie w stanie biegać za dwóch, bo Messi człapie po boisku. Vidal to wzmocnienie też na góra dwa lata. Wtedy nadejdzie czas Rabiota.

Nie widzie miejsca na tylu nowych zawodników. Mamy Cou Rakitica i Busiego jako podstawowa trójkę. Do tego jest Vidal i Arthur do rotacji, a także rozpoczynający z pierwsza drużyna swoją przygodę Alena. Jeśli barca ma zamiar walczyc jeszcze o Rabiota, De Jonga i Pogbe, to musielibyśmy się za rok pozbyć przynajmniej 2 pomocników.

Pep musisz.

Rozwiejmy te wątpliwości - tym kimś byłem ja.

Ja tam liczę na jakiegoś Hiszpana do środka pola. Zaraz zawodnicy nie będą się dogadywać i powstaną jakieś kolonie jak w PSG.

>11 pomocników na 3 pozycje
>nadal jakieś ploty o Rabiot, który nawet nie należy do światowej czołówki
konto usunięte

Za darmo to prawie każdy liczący się klub chciałby go teraz pozyskać.