Cadena SER: RFEF może zablokować koncepcję rozegrania meczu LaLigi w Stanach Zjednoczonych

Dariusz Maruszczak

6 września 2018, 09:15

Cadena SER

12 komentarzy

Jak poinformowano w programie „El Larguero” na antenie Cadena SER, Hiszpańska Królewska Federacja Piłkarska (RFEF) nie da zielonego światła dla propozycji rozegrania meczu Primera División w Stanach Zjednoczonych, ponieważ nie jest przychylna tej koncepcji.

Według Cadena SER organizacja, której przewodniczy Luis Rubiales, musi zatwierdzić tę zmianę zaproponowaną przez LaLigę, a na chwilę obecną tego nie zrobi, ponieważ uważa, że rozegranie w Stanach Zjednoczonych meczu Girona - Barcelona może zaszkodzić hiszpańskiej piłce. Ponadto RFEF jest niezadowolona, że władze ligi hiszpańskiej nie poinformowały wcześniej o swoich planach dotyczących rozegrania jednego spotkania Primera División w USA. Podobny zarzut do LFP miało również Stowarzyszenie Hiszpańskich Piłkarzy, co ujawnił prezes tej organizacji David Aganzo.

Natomiast LaLiga prowadzi bardzo zaawansowane negocjacje, aby derby Katalonii odbyły się w Miami, choć jeśli RFEF nie zatwierdzi całej operacji, stanie się to niemożliwe. Federacja opiera się również na opinii FIFA. Prezes światowej organizacji przyznał, że rozegranie meczu Primera División w Stanach Zjednoczonych zaszkodziłoby rozwojowi MLS.

Cadena COPE informuje z kolei, że w przypadku rozegrania meczu Girony z Barceloną w Stanach Zjednoczonych użycie symboli politycznych przez kibiców będzie zakazane. Przed spotkaniem miałyby zostać odegrane hymny państwowe USA i Hiszpanii, a każdy z 40 tysięcy widzów otrzymałby flagę drugiego z wymienionych krajów.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Te wszystkie mózgi które myśliły taką koncepcje powinny wyjechać do Stanów i tak już zostać. Kasa kasą, nawet jeżeli znaleźli by się idioci żeby płacić za rozegranie ligowego meczu legiii czy Lecha za granicą, to już widzę polskich kibiców, którzy nie zbojkotowaliby meczy. Skoro taki mecz chcą rozegrać w stanach, to niech socios compromisarios się wypowiedzą na ten temat. Zobaczymy jak szybko poleci wotum nieufności.

Niech zablokują i wyślą Ich ponownie do Gdańska ;]

Czyli jednak ta RFEF się czasem na coś przydaje...

Uciąć łeb temu poronionemu pomysłowi raz na zawsze.

Mam nadzieję, że RFEF zablokuje możliwość rozegrania tego meczu w USA. Ale jak to zrobią to zacznie sie wojna z powodu podpisania kontraktu na 15 lat. No ale tak jest jak sie najpierw myśli o pieniądzach a później o klubach, piłkarzach i kibicach

Jeśli faktycznie zblokują ten eksperyment to będzie to w końcu pierwsza dobra decyzja Rubialesa.

Pójdzie pod stołem tam gdzie trzeba i tak rozegrają te mecze.