Oficjalnie: Ronald Araujo piłkarzem Barcelony [WIDEO]

Dariusz Maruszczak

30 sierpnia 2018, 09:33

FCBarcelona.cat

23 komentarze

Jak poinformowała FC Barcelona na swojej oficjalnej stronie internetowej, klub doszedł do porozumienia z Boston River w sprawie transferu Ronalda Araujo.

19-latek podpisał z Barceloną pięcioletni kontrakt. Kwota transferu wyniosła 1,7 miliona euro, choć może ona wzrosnąć do 5,2 miliona w związku z ustalonymi bonusami. Klauzula odejścia Araujo będzie opiewać na 100 milionów euro, gdy Urugwajczyk będzie piłkarzem zespołu rezerw, a po awansie do pierwszej drużyny wzrośnie do 200 milionów.

Araujo przeszedł już badania medyczne i podpisał kontrakt w obecności dyrektora profesjonalnego futbolu młodzieżowego FC Barcelony Silvio Eliasa. Towarzyszyli im również menedżer generalny obszaru sportowego Pep Segura, dyrektor sportowy Éric Abidal i dyrektor ds. młodzieżowego futbolu zawodowego José Mari Bakero.

Araujo sportową karierę zaczynał w drugoligowym Rentistas, a rok temu przeniósł się do Boston River, występującego w najwyższej lidze urugwajskiej. W 2018 roku rozegrał we wszystkich rozgrywkach 22 mecze, w których zaliczył dwie asysty. Otrzymał pięć żółtych i jedną czerwoną kartkę. Araujo jest kapitanem reprezentacji Urugwaju do lat 20 i mierzy 188 centymetrów. Tym samym zrealizowane zostało życzenie trenera Barcelony B Francisco Javiera Garcíi Pimienty dotyczące sprowadzenia do zespołu rezerw kolejnego środkowego obrońcy.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Huuurrra....a kto to?

Po tym filmiku to nie grzeszy on inteligencja na boisku :D to mało powiedziane, odbiór i od razu piłka w niebo, na 3 liga hiszpańską powinno wystarczyć

Wybije się jak Kapusta w rezerwach Lester

Witamy na pokładzie! mam nadzieję, że jego kariera w Barcelonie potoczy się na tyle dobrze, że za w przyszłości będziemy mogli go oglądać w pierwszej drużynie.
Powodzenia!

za 3-4 lata bedzie grac w premier league :)

I znowu kontrakt 5 lat a po roku,dwóch ból głowy co zrobić z gościem.Zastanawiam się czy te długie kontrakty nie dają zarządowi sporego pola manewru jeśli chodzi o finanse.Ktoś może ma jasność ,więcej wiedzy ?

Ciekawe czy to jest nasz nowy zastępca Vermalena w perspektywie kilku letniej :)
konto usunięte

no i fajnie :) wzmacniamy zaplecze drużyny, które kiedyś może wnieść dużo do pierwszego zespołu - ciekawy transfer :)

O jaka miła wiadomość z rana

Bardzo dobry transfer