Pomocnik FC Barcelony Carles Aleñá przechodzi ostatni etap rekonwalescencji i wkrótce otrzyma od lekarzy pozwolenie na grę. Może się to stać już po zbliżającej się przerwie na mecze reprezentacji. Wychowanek Barçy przeszedł operację 7 czerwca i szacowano, że jego przerwa w grze potrwa około 3,5 miesiąca, jednak pomocnikowi udało się skrócić ten okres i już nie może on doczekać się powrotu na boisko.
Od pewnego czasu Aleñá trenuje z kolegami z drużyny, a proces jego rekonwalescencji przebiega pomyślnie. 2 czerwca pomocnik zerwał ścięgno w mięśniu dwugłowym prawego uda podczas meczu ostatniej kolejki Segunda División pomiędzy Barçą B i Realem Saragossa. Po tym zdarzeniu udał się do Turku w Finlandii, gdzie został zoperowany przez specjalistów Sakariego Oravę i Lassego Lempainena.
Po trzech miesiącach Aleñá może wreszcie opuścić gabinety lekarskie. Istnieje szansa, że stanie się to pomiędzy 10 a 16 września, dzięki czemu pomocnik może być do dyspozycji Ernesto Valverde na mecz z Realem Sociedad na Estadio Anoeta (15 września). W klubie jest także brana pod uwagę opcja występu Aleñi w spotkaniu rezerw w Segunda División B przed dołączeniem na stałe do pierwszego zespołu. Od tego sezonu pomocnik znajduje się w kadrze Ernesto Valverde, jednak wciąż ma numer z Barçy B (26).
We wrześniu 2017 roku Aleñá przedłużył swój kontrakt z Barceloną do 2020 roku, jednak kiedy zostanie pełnoprawnym zawodnikiem pierwszej drużyny, umowa zostanie wydłużona do 2022 roku. Klauzula odstępnego pomocnika wyniesie wtedy 75 milionów euro. Aleñá zadebiutował w pierwszym zespole Blaugrany 30 listopada 2016 roku w spotkaniu z Herculésem w Pucharze Króla. W tamtym sezonie wystąpił też w trzech meczach ligowych, a w zeszłorocznej kampanii trzy razy dostał szansę w Pucharze Króla.
Wczoraj zawodnicy Barcelony odbyli trening regeneracyjny po meczu z Realem Valladolid. W zajęciach uczestniczył też między innymi Aleñá, który wykonywał wszystkie ćwiczenia, od gry w dziadka po strzały na bramkę. Wczorajsza sesja była pierwszym treningiem przygotowującym zespół do spotkania z Huescą (2 września), w którym Aleñá nie ma jeszcze szans na występ.
Komentarze (13)