VLL

Herb Real Valladolid CF

0:1

• 57' Ousmane Dembélé

Po obfitującym w emocje spotkaniu Barcelona pokonała na wyjeździe Real Valladolid 1:0.

Od początku meczu inicjatywę przejęli goście. Bramkowych okazji szukali organizując akcje głównie lewą stroną, gdzie szczególnie aktywni byli Alba i Dembélé. Francuz miał już w pierwszych minutach dogodną okazję do zdobycia gola, ale nie trafił w bramkę.

Wraz z upływem czasu przewaga Barcelony była coraz większa. Nie brakowało okazji i strzałów, ale dobrze między słupkami spisywał się były bramkarz Barcelony Jordi Masip.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Goście nadal atakowali, ale szczelna defensywa Realu Valladolid dobrze wywiązywała się ze swoich obowiązków. W końcu jednak Barça znalazła drogę do bramki. W 57. minucie Sergi Roberto z linii końcowej wycofał do Dembélé, który strzałem z pierwszej piłki nie dał szans Masipowi.

Stracony gol podrażnił drużynę Sergio Gonzáleza, która - głównie za sprawą wprowadzonego Keko - raz za razem gościła pod bramką ter Stegena. Taka gra otwierała Barcelonie szanse do kontrataków, ale zamiast drugiego gola dla gości to gospodarze byli bliżej wyrównującego trafienia.

W doliczonym czasie gry gospodarze w końcu osiągnęli swój cel i trafili do siatki, ale ich radość nie trwała długo: po konsultacji z arbitrami odpowiedzialnymi za VAR sędzia główny anulował bramkę zdobytą ze spalonego, kończąc chwilę później spotkanie.

Barcelona męczyła się na Estadio José Zorilla, ale w ostatecznym rozrachunku wraca do stolicy Katalonii z tarczą. Dzisiejszy mecz na pewno będzie dobrym materiałem do analizy dla sztabu trenerskiego z Ernesto Valverde na czele.

FC Barcelona: ter Stegen; Roberto, Piqué, Umtiti, Alba; Rakitić, Busquets, Coutinho, Messi, Suárez, Dembélé.

Rezerwowi: Ezkieta, Lenglet, Malcom, Arthur, Vidal, Semedo, Munir.

Real Valladolid: Masip, Moyano, Kiko Olivas, Calero, Nacho, Borja, Alcaraz, Anuar, Toni, Óscar Plano, Enes Ünal .

Zobacz mecz Valladolid - Barça w jakości HD w Player.pl - kliknij tutaj

Vidal, który miał być naszą szaloną bestią dzisiaj pokazał zaangażowanie bliskie zeru (chodzi mi przede wszystkim o sytuację zakończoną "bramką" dla Realu)

@TheChannels: Nie bliskie, tylko kompletne ZERO. Szkoda Paulinho...