Éric Abidal: Potrzebujemy zawodnika o profilu Arturo Vidala

Grzegorz Zioło

6 sierpnia 2018, 16:15

Marca/Sport

29 komentarzy

Dyrektor sportowy FC Barcelony Éric Abidal oraz wiceprezydent klubu Jordi Mestre wzięli udział w konferencji prasowej po prezentacji Arturo Vidala jako zawodnika Blaugrany. Poniżej prezentujemy ich odpowiedzi na pytania dziennikarzy.

Éric Abidal

Filozofia Barçy: Mówisz o modelu, ale w tej epoce byli też inni zawodnicy. Myślę, że musimy dostosować się do kadry, którą posiadamy, i uczynić ją najsilniejszą, jak to możliwe. Podejmowanie decyzji należy do trenera.

Vidal: Wszyscy znają profil tego zawodnika z jego przeszłości. To piłkarz z charakterem, który daje dużo drużynie w środku pola nie tylko w defensywie, ale też w ataku. Potrafi wejść w pole karne i zdobyć gola. Potrzebujemy gracza o takim profilu. On jest szczęśliwy i chce zdobywać trofea.

Zamknięta kadra: Najważniejsze jest to, że mamy tutaj Arturo. Mamy świetną drużynę, chcemy wygrywać trofea i zdobyć tryplet. Nie będziemy rozmawiać o piłkarzach, których nie mamy. 

Nowa forma pracy (szybkie transfery): Nie wiem, czy dokonujemy szybkich transferów, czy nie. Mamy zespół, który pracuje nad transferami. Pojawiają się różne opcje i trzeba wówczas podjąć decyzję. Jeśli możemy zamknąć transfer jak najszybciej, tym lepiej. Trzeba adaptować się do warunków rynkowych.

Jordi Mestre

Vidal: Ma duże doświadczenie z drużyn na najwyższym poziomie, takich jak Bayern czy Juventus. Ma godną pozazdroszczenia kolekcję trofeów, której mu gratuluję. Mam nadzieję, że poszerzy ją w naszym klubie.

Kwota transferu: Nie podam kwoty transferu na wyraźne życzenie Bayernu. Klauzula odstępnego będzie wynosić 300 milionów euro.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Kapitalnie okienko w wykonaniu Abidala. Świetnie, że niego postawili. Oby tak dalej.

Vidal, Busi, Cou, Dembele, Rakieta, Artur, Malcolm, Messi. Suarez To 9 nazwisk. Jest 6 miejsc. Będzie ostra walka.

Ja tam póki co jeszcze ufam Abidalowi bo był bardzo inteligentnym piłkarzem i nie wielu jest i było takich jak on co by potrafili tak samo świetnie grać i na środku i na boku obrony na najwyższym poziomie. Można wymieniac krotko-Ramos, Puyo, Silvestrel a reszta podobnych to już nie aż taki poziom. Trzeba mu dać jeden sezon na sprawdzenie się na tym stanowisku.jeszcze

Nie zgadzam się z Abidalem. Te transfery nie są przemyślane i dalej nie mamy prawdziwego piłkarza w pomocy. A poza tym uważam że jest kiepski jak Fernandez.My potrzebujemy kreatora w pomocy.Nie widzę na ławce Busiego,Cou,Arthura,Dembele oni muszą grac bo są teraz najlepsi.I to oni z Messim zdecydują jak będziemy grać.Vidal i Rakieta są drugorzędni.

"Nie podam kwoty transferu na wyraźne życzenie Bayernu" Czyli pewnie 18 milionow i bayern nie chce zeby inni wiedzieli ze tak tanio sprzedaje :P

Kadra prezentuje się dość obiecująco jeszcze paru grajków posprzedać i będzie gitara . Zobaczymy ilu uda sie sprzedać