Nieudany rewanż na Romie; pierwsza bramka Malcoma w Barcelonie [WIDEO]

ASR

• środa, 1 sierpnia 04:05
  • AT&T Stadium, Arlington
  • TVP Sport

FC Barcelona przegrała z Romą 2:4 w swoim drugim spotkaniu w ramach tegorocznego International Champions Cup. Pierwszą bramkę w barwach Barçy zdobył Malcom.

Ernesto Valverde dał nowym zawodnikom szansę na grę w pierwszym składzie. Od pierwszej minuty na boisku zobaczyliśmy więc Lengleta, Arthura oraz Malcoma. Barça błyskawicznie wyszła na prowadzenie. Już w 6. minucie Katalończycy "rozklepali" obronę rzymian. Akcję rozpoczął Sergi Roberto, który podał do Malcoma, następnie piłka trafiła do Munira, a ten bez wahania oddał ją Rafinhi. Pomocnik uderzył na bramkę Olsena i zdobył gola. Początek spotkania zdecydowanie należał do Barcelony. Już chwilę po wyjściu na prowadzenie szansę na kolejnego gola dla Barçy miał Malcom, ale jego strzał obronił bramkarz Romy. Po upływie kwadransa gry następną okazję miał Rafinha, jednak i tym razem futbolówka nie znalazła drogi do siatki. Blaugrana przeważała, grała szybko i dynamicznie, a jej akcje mogły się podobać. Podopieczni Di Francesco doszli do głosu w 34. minucie za sprawą El Shaarawy'ego. Kluivert ładnie pociągnął akcję do linii końcowej, skąd zagrał do napastnika, któremu pozostało jedynie dostawić nogę, by doprowadzić do remisu. Gol wyraźnie ożywił Romę, ale do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W przerwie Ernesto Valverde przeprowadził aż sześć zmian. Z boiska zeszli Vidal, Arthur, Roberto, Munir, Cucurella i Marlon, a w ich miejsce pojawili się Tabla, Puig, Monchu, Ruiz, Miranda i Chumi. Już kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu drugiej połowy gola zdobył El Sharaawy. Zawodnik był jednak na pozycji spalonej, więc sędzia nie uznał tego trafienia. Podobnego błędu nie popełniła Barca. W 49. minucie Malcom zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Blaugrany. Spod linii końcowej dośrodkował Ballou Tabla, a nowemu zawodnikowi katalońskiego klubu pozostał jedynie dostawić stopę i skierować piłkę do pustej bramki. Dziesięć minut później Brazylijczyk ponownie ładnie uderzył po zejściu do środka, ale ten strzał wylądował w rękach bramkarza. Antonio Mirante kolejny raz wykazał się przy uderzeniu Abela Ruiza w bardzo dogodnej sytuacji.

Po upływie godziny gry obaj szkoleniowcy przeprowadzili kolejne zmiany. W Barcelonie w miejsce Malcoma, Rafinhi, Semedo i Lengleta pojawili się Pérez, Collado, Cuenca i Palencia. W 78. minucie do wyrównania doprowadził Florenzi, a pięć minut później na prowadzenie wyprowadził Romę Bryan Cristante, który uderzył z kilkunastu metrów. Jasper Cillessen miał piłkę na rękawicy, ale ostatecznie nie uchronił zespołu przed stratą gola. Młodzi zawodnicy Barcelony wyraźnie rozsypali się w końcówce meczu. W 85. minucie Chumi faulował w polu karnym Schicka, a Perotti pewnie wykonał jedenastkę.

Skrót meczu

Dzisiaj Roberto znowu był najlepszym pomocnikiem, pokazał się dużo lepiej od kolegów z pomocy, próbował zagrywać przez środek pola, a nie wywalać piłkę na bok, na skrzydło, żeby nic z tego nie wynikało. Właśnie tego brakuje Arthurowi, na razie wiemy tylko, że umie prowadzić piłkę blisko nogi. Do tego Roberto świetnie wyszedł i podał do Malcoma przy pierwszej bramce.
Cucurella pokazał się w ofensywie lepiej niż Miranda wczoraj, Juan praktycznie w ogóle nie angażował się w akcje ofensywne, a Cucurella dziś szukał często zagrań do przodu.
Poza tym na plus był Malcom, który od początku ma pewność siebie i chciałbym, żeby był pierwszym wyborem na skrzydło na początku sezonu. Myślę, że Munir pokazał się nieźle i jest lepszy od Paco. Asysta przy pierwszej bramce piękna, właśnie tego brakuje Paco, nie ma dobrej techniki.
Ogólnie mecz w pierwszej połowie wydawał się lepszy niż ten wczoraj, było chyba więcej akcji ofensywnych i lepsza obrona.

Nie wiem czemu tak narzekacie.Pierwsza połowa i początek drugiej były dobre w naszym wykonaniu

Jak zagrał Marlon?

Kurde, dawno w Barcelonie nie było mi nikogo tak szkoda jak Rafy.... Gdyby nie kontuzje, to gość imo byłby pierwszym wyborem na trzeciego pomocnika w miejsce za Andresa.... Do tego po wypowiedziach widać że fajny gość i Barcelonista pełnym serduchem

Nie wiem z czego Roma sie cieszy skoro Barca w drugiej połowie oprocz cilessena grała graczami z juvenilu i barcy b a di francesco wpuścił cały pierwszy skład

Czekałem do 4 rano żeby obejrzeć meczyk i powiem szczerze, że warto było. To co Barca grała pierwszą połowę, to coś pięknego. Cały czas pisałem, że Rafa nie powinien odchodzić, bo takiego zamiennika nam potrzeba, co robił w tym meczu, to nie mam pytań. Najlepszy zawodnik na boisku bez dwóch zdań. Malcom, Arthur, Roberto na plus, ale jeszcze bardzo podobał mi się Marlon i Semedo, naprawdę dobry mecz zagrali. Druga połowa to już brak doświadczenia zamienników, choć najgorzej nie było, ale Roma wykorzystała błędy. Myślę że jeśli z takim zapałem Barca będzie grać cały czas, to może być naprawdę wspaniały sezon.

Czemu sędzia nie miał korków?

Oficjalnie: Roma najlepszym klubem świata, odebrała ten tytuł Barcelonie zwycięstwrm 0 do 4, ten mecz tovtylko dowód

Dalej boli dupa po porażce

Rewanż w presezonie? Tytuł troche na wyrost. Nowi zawodnicy ogrywają sie, młodzi którzy pojechali na zagraniczny wyjazd poczuli smak " dorosłej " piłki. Mecz spełnił swoj cel. Na rewanż przyjdzie jeszcze czas w pucharach. Oby w tym sezonie.

Ehh ile ja bym dał za to żeby taki wynik był w rewanżu w Lidze Mistrzów zamiast tego 0:3

Panowie, nie oglądałem meczu.
Kto na plus/minus ?
dzieki

Mnie szczerze nie dziwi ten wynik, z tego co widziałem to Roma przyjechała praktycznie całą pierwszą drużyną

Zarówno mecz z Tottenhamem jak i z Romą pokazał, że naszym wychowankom jeszcze dużo brakuje. Nie dziwić zatem musi fakt, że ta drużyna spadła z hiszpańskiej II ligi.
Boję się, że z obecnych rezerw tylko O.Busqets, Miranda i Ruiz reprezentują poziom pozwalający im "marzyć" o pierwszym zespole. Nie wymieniłem tutaj Alenię gdyż on de facto jest już członkiem I zespołu.

Dembele skracaj wakacje bo nie pograsz :-):-)

To moze byc nasz rok. Grając takim skladem mieliśmy duża przewagę przez 3/4 meczu. Gdyby nie popełnione błędy wygralibysmy ten mecz.

Jak Cillessen zawalił jakaś bramkę??

Patrząc na składy Roma wyszła praktycznie pierwszym garniturem, Barcelona z kolei głębokie rezerwy i nowi zawodnicy.

To był tylko mecz towarzyski , który słuzył do przetestowania szerokiej kadry zespołu. Wnioski: Kolejny bardzo dobry występ Rafy,, Malcoma i porawny reszty zespołu w 1 połowie. Lenglet jeden bład. Arthur dobrze , ale bez błysku to samo Munir Semedo, Marlon, Roberto. Cucurella porawny lecz też bez błysku, nie przejawiał incjatywy w ofensywie bał sie wchodzic w pole karane i pojedynków 1 na 1 nie dosrodkowywał ( podsumowujac nie wróże jemy kariery w Barsie) Jego zmiennik w 2 połowie Miranada był bardziej ochoczy w ofensywie, próbował dosrodkowywać( wiąze z nim nadzieje) 2 połowa jest dowodem na to że La Masia przezywa jednak kłopoty i kryzys i spadek z Secunda 2 nie jest przypadkiem,( Cuenca słaby a Monchu tragiczny własciwie najgorszy na boisku. Podsumowując 3-4 graczy godnych uwagi i inwestowania w nich

czy tylko ja odnoszę wrażenie, że Rafiha niesamowicie odpalił? już pomijając liczby [2 mecze, 1 gol, 3 asysty ], na boisku wygląda o niebo lepiej niż przed odejściem na wypożyczenie. orientuje się ktoś jak maluje się jego przyszłość? są szanse na pozostanie w klubie?

Najważniejsze że z graczami którzy będą odgrywać jakąś rolę w pierwszej drużynie Barcelona wygrywa, a dopiero po wejściu rezerw zaczyna tracić bramki. Wiadome jest ze Barcelona B w lidze grać nie będzie a nie ma lepszej okazji na przetestowanie tych zawodników jak właśnie te mecze towarzyskie.

Nie wiem jak wam ale mi sie podobala gra Ballou Tabla fajnie na tym skrzydle sobie radzil