Oficjalnie: Malcom piłkarzem Barcelony!

Dariusz Maruszczak

24 lipca 2018, 18:33

FCBarcelona.cat

331 komentarzy

FC Barcelona oficjalnie potwierdziła dojście do porozumienia z Girondins Bordeaux w sprawie transferu Malcoma. Koszt operacji wyniesie 41 milionów euro + 1 milion zmiennych. Piłkarz podpisze kontrakt na najbliższe pięć lat.

Malcom wkrótce przybędzie do Barcelony, a o 19:30 zostanie zrobione tradycyjne zdjęcie przed siedzibą klubu. Jutro 21-latek przejdzie badania medyczne, a następnie wyleci do Stanów Zjednoczonych, aby dołączyć do reszty nowych kolegów na tournée.

Tak błyskawicznie przeprowadzonego transferu nie było w katalońskim klubie od dawna. Jeszcze wczoraj wydawało się, że Malcom trafi do AS Romy, ale Barcelona w ostatniej chwili doprowadziła do zablokowania operacji i ostatecznie podczas dzisiejszych rozmów przekonała Girondins Bordeaux oraz piłkarza.

Według Mundo Deportivo klauzula odejścia Malcoma będzie wynosić około 400 milionów euro, a piłkarz będzie zarabiać podobną kwotę do tej, którą zaproponowała mu Roma - nieco ponad 2,5 miliona euro. Barcelona nie potwierdziła jednak tych doniesień.

Urodzony 26 lutego 1997 roku w São Paulo Malcom Filipe Silva de Oliveira, bardziej znany jako Malcom, jest bardzo perspektywicznym piłkarzem, który wyróżnia się szybkością i dobrą kontrolą piłki. Cechuje go odwaga w dryblingu i świetne uderzenie z dystansu. W teorii jest lewonożny, ale potrafi grać obiema nogami i dobrze czuje się po obu stronach boiska, choć najczęściej występuje na prawym skrzydle. Dodatkowo Malcom potrafi współpracować z partnerami, co jest fundamentem gry Barcelony.

Malcom zaczął przygodę z piłką w młodzieżowym zespole Corinthians, gdy miał 10 lat. W 2014 roku zadebiutował w pierwszej drużynie. Rok później, w wieku 18 lat sięgnął z Corinthians po mistrzostwo Brazylii, a świetne występy spowodowały, że trafił do Europy. Girondins Bordeaux wydało na niego pięć milionów euro. W barwach francuskiego klubu rozegrał 96 spotkań, w których strzelił 23 gole i zaliczył 16 asyst. Malcom może się również pochwalić występami w młodzieżowych reprezentacjach Brazylii. Więcej na jego temat można przeczytać tutaj.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Oficjalnie. Dziękujemy Chelsea!

@FC1899Barca: Trzeba tez podziekowac Bordoeux za wstrzymanie transferu do romy xd
Komentarz usunięty przez użytkownika
« Powrót do wszystkich komentarzy