Diego Simeone udzielił wywiadu dla The Coaches’ Voice, w którym opowiedział między innymi o Leo Messim i reprezentacji Argentyny.
− Messi jest bez wątpienia najlepszym piłkarzem na świecie. Odgrywa kluczową rolę w reprezentacji, to on dyktuje warunki, prowadzi grę i kieruje przede wszystkim atakiem zespołu. Dobrze zna kolegów, którzy będą z nim grać. To będzie bardzo ważne w kontekście wszystkiego, z czym będą musieli zmierzyć się Argentyńczycy – powiedział trener.
− Jako kibic uważam, że mamy najlepszych zawodników, którzy od dawna są blisko zwycięstwa. Kiedyś szczęście musi być po ich stronie. Przyglądam się Niemcom – zawsze są w czołówce, w półfinale, finale… Myślę, że to najważniejsze, co może dać od siebie drużyna, a Argentyna jest na drodze do osiągnięcia tego. Przegrała dwa finały Copa América w rzutach karnych, ale ciągle jest blisko. O włos – dodał szkoleniowiec Atlético.
Fot. Антон Зайцев / CC BY-SA 3.0
Komentarze (16)