Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Andrés Iniesta zaprezentowany jako zawodnik Vissel Kobe

 24 maja 2018, 13:30

 Grzegorz Zioło

Źródło: Mundo Deportivo

 30 komentarzy

  • Andrés Iniesta podpisał kontrakt z Vissel Kobe i został zaprezentowany jako nowy zawodnik japońskiego klubu
  • Hiszpan dołączy do swojej nowej drużyny po zakończeniu mistrzostw świata w Rosji
  • Były kapitan Blaugrany będzie dzielił szatnię m.in. z Lukasem Podolskim

Andrés Iniesta podpisał dziś kontrakt z japońskim Vissel Kobe. Na prezentacji zawodnika w Tokio obecnych było ponad 300 akredytowanych dziennikarzy. – Iniesta podpisze kontrakt z Vissel Kobe po zakończeniu swojego historycznego etapu w FC Barcelonie – powiedział japoński przedsiębiorca Hiroshi Mikitani, założyciel i dyrektor Rakutenu, a także właściciel klubu Vissel Kobe.

Mikitani pochwalił akademię FC Barcelony i "zdolności przywódcze" Iniesty oraz podkreślił jego walory i "umiejętności wywierania globalnego wpływu", które będą "inspiracją dla całego klubu, ligi i społeczeństwa Japonii". Przedsiębiorca dodał, że "metodologia" La Masíi i samego Andrésa Iniesty zostanie wprowadzona do akademii Vissel Kobe, która podejmie współpracę w tym zakresie z FC Barceloną.

Przybycie legendarnego zawodnika do Japonii było zapowiadane przez tamtejsze media od kilku tygodni i wywołało ogromne poruszenie i oczekiwanie. Iniesta pojawił się w Tokio kilka dni po rozegraniu swojego ostatniego meczu w barwach Barcelony i uroczystym pożegnaniu z klubem i kibicami. Pomocnik dołączy do drużyny Vissel Kobe po mistrzostwach świata w Rosji, żeby przygotować się do swojego pierwszego sezonu w lidze japońskiej.

Mikitani, jeden z najbogatszych Japończyków, był autorem transferu Iniesty do Vissel Kobe. Właściciel azjatyckiego klubu ma dobre relacje z FC Barceloną, ponieważ jego Rakuten jest sponsorem głównym Blaugrany. Iniesta udał się do Japonii prywatnym samolotem Mikitaniego, o czym obaj poinformowali wczoraj za pośrednictwem Twittera.

Kolejna prezentacja Iniesty odbędzie się w sobotę na stadionie Vissel Kobe. Następnie zawodnik uda się na zgrupowanie reprezentacji Hiszpanii przed mistrzostwami świata. Po zakończeniu pełnego sukcesów etapu w FC Barcelonie Iniesta przechodzi do Vissel Kobe jako nowa największa gwiazda ligi japońskiej. Jego kolegą z zespołu będzie inny zawodnik znany z europejskich boisk Lukas Podolski. Były kapitan Blaugrany nie jest pierwszym hiszpańskim piłkarzem, który zdecydował się na grę w Japonii. Wcześniej ten szlak przetarli Txiki Begiristain, Andoni Goikoetxea i Julio Salinas, którzy występowali w Kraju Kwitnącej Wiśni pod koniec lat 90.

Udostępnij:

Komentarze (30)

Gorące tematy