Camp Nou pożegnało Andrésa Iniestę mozaiką [WIDEO]

Julia Cicha

20 maja 2018, 23:43

Mundo Deportivo

3 komentarze

W ostatnim meczu Andrésa Iniesty na Camp Nou kibice pożegnali kapitana Barçy owacją oraz mozaiką.

Tak jak zapowiadał wcześniej klub, przed rozpoczęciem spotkania z Realem Sociedad na trybunach pojawiła się mozaika z napisem „infinito Iniesta” [„wieczny Iniesta” – przyp. red.] oraz znakiem nieskończoności. Następnie Iniesta oraz Xabi Prieto, dla którego był to ostatni występ w Realu Sociedad, pozowali razem do zdjęcia i wymienili się pamiątkami. Camp Nou skandowało w tym czasie nazwisko Andrésa.

Z kolei w 8. minucie meczu Grada D’Animació pokazała specjalną oprawę z napisem „Gracies per tant” [„dziękujemy za wszystko” – przyp. red.]. Był to kolaż zdjęć Iniesty od czasów La Masíi aż po Stamford Bridge. Po zakończeniu spotkania kapitan Barçy otrzymał z rąk prezesa RFEF trofeum dla mistrza Hiszpanii.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wciąż nie mogę uwierzyć, że już nie zobaczę go w koszulce Barcelony... pamiętam jak po jego pierwszych meczach w dorosłej drużynie miałem wrazenie, że rośnie pomocnik na lata... minęło ich tak wiele, że stał się symbolem bez którego ciężko sobie wyobrazić tę drużynę. Odejście Xaviego było o tyle mniej bolesne, że środek pola oddawał w nogi Iniesty. Teraz z tej dwójki geniuszy nie zostaje nikt. Taka kolej rzeczy, ale pozostaje cholerny smutek. Dziękuję „maszyno”!

DJ to też był chyba jeden z kibiców. Znaleziony na Spotted Barcelona. :D

Coraz mniej La Masii w Barcelonie, została Piątka, czyli garstka.