Paco López: Chcieliśmy wygrać i zapewnić świetne widowisko

Dariusz Maruszczak

14 maja 2018, 09:45

AS, Marca

9 komentarzy

Trener Levante Paco López był dumny z postawy swojego zespołu w meczu z Barceloną i stwierdził, że w takich spotkaniach trzeba podejmować ryzyko.

Jak się czujesz?: Nie wiem, jak to wyrazić. To wielka radość widzieć teraz szatnię i piłkarzy, przypominając sobie, jak to wyglądało dwa miesiące temu, kiedy tu trafiliśmy, i widzieć kibiców cieszących się z gry drużyny, co było naszym zamiarem. Z jednej strony są emocje, a z drugiej duma z zobaczenia satysfakcji u wszystkich osób związanych z Levante.

Strzelenie pięciu goli Barcelonie: Nawet w najśmielszych snach żaden trener nie spodziewałby się, że jego zespół strzeli Barcelonie pięć goli. To było prawie niemożliwe, ale udało nam się osiągnąć coś historycznego. Mieliśmy wiarę i przekonanie, że każdy da z siebie wszystko co najlepsze. Ta drużyna pokazuje, że nie ma przed nią barier nie do pokonania. Zespół dużo cierpiał w tym sezonie i zasłużył na to, by móc świętować.

Jakie znaczenie miało podrzucanie cię po zakończeniu spotkania?: To wielki zaszczyt i pokazuje zjednoczenie naszej szatni. To nic innego jak dowód radości i marzeń, które wszyscy mamy. Nie tylko ze względu na dzisiejszy mecz, ale także z powodu wartości, które są w szatni.

Jaki był wasz plan na ten mecz?: Wiedzieliśmy, że będziemy mieć naprzeciwko siebie dużo talentu i że wszystko może się zdarzyć. Zakładaliśmy podjęcie ryzyka, co trzeba czynić w starciach z takimi drużynami. Staraliśmy się być odważni i nie rezygnować z atakowania oraz naciskania rywali wysokim pressingiem. Bardzo chcieliśmy wygrać mecz, ale przede wszystkim zapewnić świetne widowisko i udało nam się to osiągnąć.

Boateng: Rozmawialiśmy już o nim kilka tygodni temu. Tak jak mówiłem, ten chłopak bardzo pragnie rozwijać się i ma ogromne możliwości.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie ma się co oszukiwać, Levante zasłużyło na zwycięstwo. Szkoda, że passa została przerwana, ale na własne życzenie. Gratulacje dla Paco Lopeza, bo jako jedyny potrafił powstrzymać Blaugranę w tym sezonie.

udało sie w 100% Gratulacje, trenerze.

Duży Szacuneczek ;)

konto usunięte

Ogromny szacun dla Levante. Porobili nas koncertowo... ;)

To niestety była ta różnica, oni chcieli wygrać i zagrać super mecz, a Barcelona nie przegrać najmniejszym nakładem sił.

Wielkie graty dla naszych wczorajszych rywali. Rozegrali wspaniałe spotkanie pokazując wolę walki oraz chęci, których nam niestety zabrakło.

konto usunięte

Takie mecze pokazują ile w piłce nożnej znaczy głowa a dokładniej motywacja i wola walki.

Gratulacje dla Żab. Grali odważnie i skutecznie.