Valverde: To oczywiste, że odczujemy nieobecność Andrésa Iniesty

Majerr

12 maja 2018, 19:50

Marca/AS

7 komentarzy

Ernesto Valverde pojawił się na konferencji prasowej przed jutrzejszym meczem przeciwko Levante. Szkoleniowiec FC Barcelony wypowiedział się m.in. na temat aktualnych celów drużyny, odejścia Iniesty, przyszłości niektórych zawodników i awansie graczy z cantery do pierwszej drużyny.

Levante: Zawsze uważałem, że to drużyna, która prezentuje wystarczający poziom gry, aby znajdować się w górnej części tabeli. W ostatnich kolejkach gra bardzo dobrze i osiąga niewiarygodne wyniki. Mogą być spokojni dzięki temu, że zdobywają punkty. Teraz rozgrywają mecze, bazując na swoim zaufaniu.

Sezon ligowy bez poniesienia porażki: Po zdobyciu mistrzostwa musimy szukać dodatkowych smaczków. To jeden z nich. Poprzedni rekord utrzymał się przez wiele lat, a teraz to my jesteśmy na miejscu drużyny, która może pochwalić się najlepszym osiągnięciem. Zobaczymy, czy uda nam się zakończyć sezon bez porażki. Byłoby to czymś historycznym.

Mecz towarzyski w RPA: Klub chce przyłączyć się do obchodów setnej rocznicy narodzin Mandeli. To nie jest dla nas normalna sytuacja, jednak postaramy się utworzyć dwa zespoły. Barça ma swoją markę na całym świecie i wartości, które chce przekazać. Postaramy się zrobić to w najlepszy możliwy sposób.

Griezmann kompatybilny z Suárezem i Messim: Tak jak mówi Zidane, wspaniali zawodnicy zawsze dobrze się rozumieją. Nikt nie może powiedzieć, co wydarzy się w przyszłości. Mówimy o graczu innej drużyny. Nie ma tematu.

Aleix Vidal: Nie należy tak bardzo przejmować się przyszłością. Bardziej trzeba skupić się na teraźniejszości. Ma ważny kontrakt z klubem i jest członkiem zespołu. Po zakończeniu sezonu zobaczymy, co się wydarzy. Pozostają mecze i treningi, w trakcie których może dojść do różnych rzeczy.

Odejście Iniesty: Zawsze jest tendencja do myślenia, że znajdzie się zastępstwo i kolejny zawodnik będzie potrafił dokonywać tego samego. To oczywiste, że odczujemy nieobecność Andrésa, jednak musimy patrzeć na tych, których mamy w zespole: Coutinho, Aleñę… Dopiero potem należy skupić się na rynku transferowym. W tym roku w nieoczekiwany sposób straciliśmy ważnego zawodnika. Wydawało się, że doszło do kataklizmu, ale my potrafiliśmy się do tego przystosować. Nie ma dwóch piłkarzy, którzy mogą robić dokładnie to samo. Istnieją zawodnicy wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju. Wiemy, że odczujemy stratę Iniesty.

Zawodnicy z La Masíi: Aby gracze z cantery mieli swoje szanse, w pierwszym zespole nie może być zbyt wielu piłkarzy. Nie jestem typem trenera, który daje szansę zawodnikowi, aby następnie go skreślić. Moim celem jest sprawić, aby część graczy była z nami przez cały sezon. Aleña ma odpowiedni poziom, jednak wszystko będzie zależeć od okoliczności, z jakimi będzie mierzyć się drużyna.

Radość z meczów: Kiedy toczy się walkę o mistrzostwo, zawsze pragnieniem jest wygrywanie i osiągnięcie wszystkich celów. Kiedy jest się na końcu rozgrywek, a wszystko jest już rozstrzygnięte, tęskni się za presją. Mamy przed sobą cel, a jest nim nic innego jak zdobycie mistrzostwa bez poniesienia porażki. Staram się skupiać na tym wyzwaniu.

Coutinho graczem środka pola: Coutinho bardzo lubi schodzić do środka, co bardzo nam odpowiada. W tym roku gramy bardziej w taki sposób, że lewy skrzydłowy częściej współpracuje ze środkowymi pomocnikami, zaś prawy skrzydłowy jest bardziej napastnikiem. Kiedy Coutinho gra po lewej stronie, na pozycji Iniesty, musi bardziej się cofać, aby otrzymywać piłki, niż ma to miejsce w momencie, gdy występuje na prawej stronie.

Zmęczenie zespołu: Zmęczenie pojawia się we wszystkich aspektach, jednak tutaj bardziej dochodzi do sytuacji, gdy pojawia się zbyt wiele szumu. Naszym obowiązkiem jest zwyciężanie w kolejnych meczach, nie ma innego wyjścia. Niektóre rzeczy potoczyły się w tym sezonie tak, jak tego oczekiwałem, zaś inne już nie. Gdy ktoś przychodzi do Barçy, zawsze liczy na to, że nauczy się czegoś nowego.

Linia obrony w meczu z Levante: Marc powróci jutro do bramki. Mamy problem z Umtitim i sytuację Sergiego Roberto. Być może dojdzie do jakichś zmian.

Sankcja dla Sergiego Roberto: Klub jest w trakcie odwoływania się od kary. Nie mam dokładnych danych. Zakładam, że będę mógł liczyć na niego jak najwcześniej, ponieważ nam go brakuje.

Bartomeu powiedział, że oprócz Aleñi do pierwszej drużyny dołączy jeszcze jeden lub dwóch graczy z cantery: Po zakończeniu sezonu musimy przeanalizować, kogo potrzebujemy. Przypadek Aleñi jest mniej więcej oczywisty. Trenuje z nami i rozegrał świetny sezon. Później pojawia się Oriol Busquets. Myśleliśmy o nim, jednak doznał kontuzji.

Pracowite okienko transferowe: W tego typu zespołach lato nie może być nudne. Mamy nadzieję, że nie dojdzie do niespodziewanych sytuacji. Kadra złożona z 20 do 22 piłkarzy jest wystarczająca.

Złoty But dla Messiego: Myślę o swoim zespole. Bardzo chciałbym, aby Leo wygrał tę nagrodę oraz wszystkie inne trofea. To owoc jego pracy. Zdaję sobie sprawę, że są zawodnicy, którzy muszą udać się na zgrupowania reprezentacji, ale jutro mamy przed sobą ważne spotkanie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie rozumiem dlaczego Cillessen nie może grać już do końca sezonu. Należy mu sie to i zasługuje na to. Marc nie walczy już o Zamore. Wkurzają mnie niektóre decyzje EV

Szkoda Aleixa bardzo gdy grał regularnie dawał asysty , błyskotliwe podania , pomagał w defensywie .. nie rozumiem braku minut

Komentarz usunięty przez użytkownika

Byłoby zacnie gdyby Ernest awansował Alene i Busquetsa jr do pierwszego teamu. Carles w meczach kontrolnych przed obecnym sezonem, bardzo przypominał mi Xaviego ;) idealny moment na wprowadzenie tego zawodnika do elity