Mundo Deportivo: Barcelona rozważa wypożyczenie Ousmane'a Dembélé

Łukasz Lewtak

1 maja 2018, 10:21

Mundo Deportivo

299 komentarzy

Mundo Deportivo informuje, że Barcelona bardzo poważne rozważa możliwość wypożyczenia Ousmane'a Dembélé na przyszły sezon.

Klub absolutnie nie myśli o sprzedaży Francuza, mimo że pojawiły się bardzo korzystne oferty za niego. Sztab szkoleniowy Barçy uważa, że 20-letni Dembélé może jeszcze znacznie poprawić swoje umiejętności. Wystawienie na rynek transferowy piłkarza, za którego rok wcześniej zapłaciło się 105 milionów euro, nie miałoby sensu, dlatego też w grę wchodzi jedynie wypożyczenie, na które, zdaniem Mundo Deportivo, władze FC Barcelony patrzą przychylnym okiem.

Ousmane Dembélé nadal jest inwestycją Barcelony na przyszłość. Nikt w klubie nie podważa zasadności jego transferu, jednak władze Barçy mają wątpliwości, czy przyjście Griezmanna nie zaszkodzi na początku byłemu napastnikowi Borussii Dortmund.

Przed meczem z Deportivo asystent Ernesto Valverde Jon Aspiazu szczerze mówił o brakach Ousmane'a Dembélé. - To zawodnik, który nie był przyzwyczajony do pracy nad taktyką. Ćwiczymy to. Chcemy, żeby krok po kroku przystosowywał się do naszej gry i występował regularnie.

Niewykluczone, że jeżeli Griezmann przejdzie do Barcelony, Atlético poprosi o wypożyczenie Dembélé. Diego Simeone uważa, że 20-latek może pasować do jego zespołu ze względu na swoją szybkość i umiejętność strzelania goli, którą pokazywał w Borussii Dortmund. Ousmane'em Dembélé interesują się również Arsenal i Liverpool.

Fot. S. Plaine / CC BY-SA 4.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dużo czytałem bzdur na tej stronie ale ten news przebija wszystko.

@ryba84: Kliki Panie kliki.
« Powrót do wszystkich komentarzy