France Football przeprasza Andrésa Iniestę

Łukasz Lewtak

25 kwietnia 2018, 10:48

France Football/RTVE/El País

40 komentarzy

Dyrektor France Football Pascal Ferre napisał tekst pt. "Przepraszam, Andrés", w którym przeprosił Andrésa Iniestę za to, że hiszpański pomocnik nie otrzymał nigdy Złotej Piłki.

"To nie jest zwykły tekst. To jest tekst o tym, co do czego wszyscy we France Football zgadzamy się od dłuższego czasu. Dla nas Iniesta nie jest zwykłym piłkarzem. Jest piłkarzem przez duże P. Jego szczodrość, gra drużynowa i altruizm pozbawiły go Złotej Piłki. Jest wielu nieobecnych w gronie zdobywców tej nagrody, jednak brak Iniesty jest bolesny. Don Andrés pokazał, że mózg jest bez wątpienia najważniejszym mięśniem nadzwyczajnych mistrzów. Jego talent polega na odkrywaniu przestrzeni dla innych. To wymuszony altriuzm, który z całą pewnością pozbawił go jeszcze bardziej majestatycznego wyrazu uznania. Złota Piłka uciekła mu w 2010 (2. miejsce) i 2012 roku (3. miejsce). Bez niego Messi prawdopodobnie wcześniej zmęczyłby się Barçą", czytamy w tekście Pascala Ferre.

Przypomnijmy, że France Football przyznaje Złotą Piłkę od 1956 roku. Do 1995 mogli ją zdobyć tylko zawodnicy z Europy. Najczęściej nagradzani przez France Football byli Leo Messi i Cristiano Ronaldo (po pięć razy).

Fot. Clement Bucco-Lechat / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A kiedy przeproszą za nagrody dla C.Ronaldo?
konto usunięte

@zibiku: Tak naprawdę to Ronaldo zasłużył może na 2 ZP a Messi na 3.

@Ramzes10: Messi na 3? Ahhaha
« Powrót do wszystkich komentarzy