Christian Eriksen mógł przejść do Barcelony

Łukasz Lewtak

17 kwietnia 2018, 17:00

Mundo Deportivo/Sport

92 komentarze

Agent piłkarski Bayram Tutumlu udzielił wywiadu dla duńskiego dziennika BT, w którym ujawnił, że Christian Eriksen mógł przejść do Barcelony.

- We wrześniu Christian Eriksen zaprosił mnie do swojego domu w Londynie i zapytał, co zrobić, żeby trafić do lepszego klubu. Przekazałem mu, że jeden lepszy klub już go chciał. Kiedy pojechałem do Barcelony z moim doradcą Evrenem Sahinem i właścicielem Brøndby Janem Bechem Andersenem, prezydent Barçy Josep Maria Bartomeu powiedział nam, że Christian Eriksen będzie kolejnym wspaniałym duńskim zawodnikiem po Michaelu Laudrupie. Wtedy przekazałem Eriksenowi, że Barcelona go chce i szuka czegoś więcej niż zalet czysto piłkarskich. Niestety zamiast niego kupiła Coutinho. Eriksen nie był zadowolony, ponieważ został sam. Jego agent [Michael Schoots - przyp.red.] zniszczył ten transfer, zrujnował jego karierę - powiedział Tutumlu.

- Dobry agent powinien być w kontakcie z najlepszymi klubami. Ja to robię, chociaż już nie działam w zawodzie. Robi to mój syn. Zapytajcie Jana Becha Andersena. Trzy dni później spotkałem się z nim i Bartomeu. Muszę tylko nosić telefon, jestem w kontakcie z najlepszymi klubami. Christian Eriksen wie, kto zawiódł. I nie był to jego ojciec. Mimo że nie znam go, wydaje się miłą osobą. Powiedziałem Eriksenowi, że jeśli chce przejść do lepszego klubu, nie zrobi tego za pośrednictwem swojego agenta. Nie chcę wymieniać jego nazwiska, ponieważ bardzo mnie to boli - dodał Bayram Tutumlu, który nie wykluczył, że FC Barcelona nadal interesuje się Christianem Eriksenem.

Fot. Дмитрий Голубович / CC BY-SA 3.0

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Eriksen - Coutinho, na papierze wygląda to rewelacyjnie ale czy niezbyt ofensywnie? Sam Busquets w pivocie to chyba za mało, poza tym ten transfer by ostatecznie zamknął sprawę Aleni

@barcelonaLM: Nie wiem ile meczów Tottenhamu oglądałeś, ale Eriksen to typowy pracuś, mimo że jest ofensywnym pomocnikiem i bliżej mu do typowej 10 to pracuje na całym boisku i równie dobrze może grać w centralnej części jak ŚP - zupełnie inny gracz niż Cou

@xoran: Z Valencią to Cou również pracował na całej długości boiska, czym zaimponował mi chyba jeszcze bardziej niż dwiema asystami, ale to dalej nie jest gracz o profilu Rakiticia, który wspólnie z Busim potrafi wprowadzić rygor pressingu w całej drugiej linii.
konto usunięte

@xoran: Dobrze powiedziane. Niektórzy myślą, że Eriksen to "Bardziej ofensywna wersja Rakiticia" ale prawda jest taka, że Eriksen też gra Box to Box a w dodatku jest lepszy technicznie i bardziej kreatywny od Chorwata.
« Powrót do wszystkich komentarzy