Buffon: Messi i Cristiano znacznie się od siebie różnią

Majerr

24 marca 2018, 14:30

AS/ diariouno.com

19 komentarzy

W ostatnich latach wielu znanych piłkarzy i trenerów było proszonych o porównanie ze sobą Leo Messiego i Cristiano Ronaldo. Z okazji meczu towarzyskiego Argentyny z Włochami przedstawiciele mediów zapytali legendę Juventusu i Azzurrii Gianluigiego Buffona o opinię na temat rywalizacji największych gwiazd FC Barcelony i Realu.

– Muszę być dosyć ostrożny z moją odpowiedzią, ponieważ rozmawiamy o dwóch wspaniałych piłkarzach. Wielokrotnie się z nimi mierzyłem i to dwaj bardzo różniący się od siebie zawodnicy. Oczywiste jest to, że obaj sieją bardzo duży postrach. Być może Messi jest nieco bardziej kompletny. Rozpoczyna akcje z głębi pola, ma więcej argumentów technicznych i szerszą wizję gry. To zawodnik kreujący grę i wykańczający akcje – powiedział Gianluigi Buffon.

– Cristiano, przede wszystkim w ostatnich latach, wyspecjalizował się w byciu „killerem” w polu karnym. Lepiej zarządza swoimi siłami, nie drybluje tak często i gdy tylko dostaje piłkę w polu karnym, nie myli się i zdobywa bramkę – podsumowała włoska legenda.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Każdy normalny wie, że Messi jest po prostu lepszy.

Różnica między nimi jest taka, że gdyby nie było przepisu o spalonym, to Ronaldo czekałby tylko w polu karnym rywala na patelnię, a Messi dla swojej drużyny nadal byłby kucharzem.

Nie lubię realu i Ronaldo ale trzeba przyznać ze znakomity z niego pilkarz, czy lepszy niż Messi, nie można tego porównywać ponieważ jak powiedział Buffon zbyt mocno się różnią ale jeśli chodzi o znaczenie dla zespołu i wpływ na przebieg meczu to są na równi.

Messi to zawodnik kreujący/dryblujący/podający o kilka klas lepiej niż CR7 i nieco lepiej niż on wykańczający akcję.
To, że mają podobne statystyki bramkowe spowodowane jest tym, że nie da się kreować i sępić w polu karnym jednocześnie oraz klasą zawodników tworzących pomoc w ich ekipach.
Po trosze też klasą drużyn z którymi się mierzą (reprezentacja)

To jest o wiele pełniejsza analiza oddająca rzeczywistą przewagę Leo w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła (przewaga CR w grze głową jest niwelowana przez Messiego z nawiązką wykańczaniem akcji nogami co odzwierciedlają statystyki strzałów/gola)

słowa Buffona to poprawne politycznie i nic nie wnoszące półprawdy typu ''Wawrzyniak dobrze spisuje się na boku obrony, a Lewandowski lepiej czuje się w roli napastnika'' do tego lekko przekłamane, bo CR nie jest lepszym egzekutorem, co pokazują dobrze interpretowane statystyki, a on sugeruje że jest.

CR im starszy (już ma 33 lata) tym będzie grał bliżej bramki, jak dla mnie to zupełnie normalne. Zobaczymy jak będzie wyglądał Messi za 2 lata, wcale nie wykluczone, że cofnie się jeszcze bardziej do środka pola. Obaj zaczynali na podobnych pozycjach ale ich charakterystyki były zupełnie inne choć wtedy nie było to aż tak widoczne.

Ja się bardzo cieszę, że mogę żyć w czasach dwóch najlepszych piłkarzy w historii tego sportu. Choć pewnie przez następne 30 lat poprzeczka podniesie się jeszcze wyżej i zobaczymy, że ci dwaj wcale nie byli tacy genialni :)

Ronaldo jest tylko i wyłącznie piłkarzem wykańczającym akcje kolegów. To taki wspolczesny Gerd Muller , który strzela bardzo dużo goli ale nigdy nie będzie najlepszym piłkarzem. Messi potrafi w piłce wszystko dlatego ludzie się nim zachwycają, Ronaldo to raczej wytwór mediów, bo gra w Realu a wiadomo takie rywalizacje ludzi kręci. Wyobraża sobie ktoś Messiego, który ma wyje..nr na kreowanie gry i tylko czeka w polu karnym unoszac rękę, że tu jest i czeka na wykończenie akcji? Ostatnio Messi sam stwierdził że strzelanie goli to nie wszystko, ba możesz być najgorszym na boisku ale strzelona bramka zamazuje rzeczywistość i tak gra wg mnie Portugalczyk. Gdy CR zatnie się w strzelaniu jest jednym z najgorszych piłkarzy na boisku. Messi gdy się zatnie w bramkach asystuje, kreuje, ciągnie grę i nikt nie czeka z utęsknieniem na jego bramki, nadal jest najlepszy na boisku i na świecie

Chyba lepszego wyjaśnienia, porównania umiejętności tych dwóch wariatów nie ma.

mądrego to i dobrze posłuchać :)

Redakcja nie potrzebnie dodaje takie wywiady... nic ciekawego i nic nowego

Powiedział oczywistą rzecz. Oczywistą dla osób trzeźwo myślących i patrzących na piłkę nożną.

Buffon powiedział to co wie każdy kto zna się trochę na piłce. Jeden i drugi jest wybitny z tym że Messi jest bardziej kompletny a Ronaldo to killer. Ot tyle i aż tyle dla niektórych :P

Buffon wyjaśnił..