Transfer Arthura oznacza odejście Yerry'ego Miny?

Xoaniño

12 marca 2018, 22:13

Sport

77 komentarzy
  • Proces uzyskania portugalskiego obywatelstwa przez Coutinho potrwa dłużej niż do stycznia 2019 roku, tak jak planowano
  • Przyspieszony transfer Arthura oznacza, że któryś z piłkarzy spoza Unii Europejskiej będzie musiał opuścić Barcelonę
  • Najbardziej prawdopodobne wydaje się odejście Yerry'ego Miny na wypożyczenie

Transfer Arthura może oznaczać odejście jednego z graczy spoza Unii Europejskiej, a ponieważ Coutinho i Paulinho są nietykalni, wszystko wskazuje na to, że z Camp Nou pożegna się Yerry Mina. Warto zaznaczyć, że Barcelona rozpoczęła już proces uzyskiwania portugalskiego paszportu dla Coutinho, co jest możliwe dzięki temu, że jego żona jest obywatelką Portugalii. Niemniej należy liczyć się z tym, że wbrew temu, co wcześniej planowano, proces ten potrwa dłużej niż do stycznia 2019 roku. Wiedzą o tym zarówno najbliżsi Brazylijczyka, robiący wszystko, co w ich mocy, aby cała procedura przebiegła jak najszybciej, jak i działacze Barçy, którzy szukają rozwiązania zaistniałej sytuacji.

Pierwotny plan zakładał, że Arthur, zgodnie z życzeniem Grêmio, dołączy do Barcelony właśnie w styczniu 2019 roku. W ten sposób Coutinho miałby czas na uzyskanie portugalskiego obywatelstwa, co przywróciłoby równowagę w składzie, jeśli chodzi o liczbę piłkarzy spoza Unii Europejskiej. Jednakże w świetle zaistniałych okoliczności potrzebna jest zmiana planów, tak aby Arthur mógł dołączyć do drużyny jeszcze tego lata. W związku z tym Yerry Mina najprawdopodobniej będzie musiał opuścić Barcelonę. Klub co prawda jest świadomy progresu, jakiego dokonał środkowy obrońca, jednak w rzeczywistości nie spędził on zbyt wielu minut na boisku.

Yerry Mina zagra na mundialu w Rosji, a chętnych do sprowadzenia Kolumbijczyka nie brakuje. Niemniej Barcelona ceni umiejętności Miny i zdaje sobie sprawę z tego, że piłkarz musi dalej się rozwijać, dlatego najbardziej prawdopodobną opcją jest jego wypożyczenie, które umożliwiłoby mu przystosowanie się do europejskiego futbolu. Obecnie Barcelona rozpoczęła już poszukiwania nowego środkowego obrońcy, który uzupełniłby skład. Wiadomo, że Piqué oraz Umtiti są nie do ruszenia, a Vermaelen cieszy się uznaniem Valverde. Niemniej trzeba pamiętać, że Belg często łapie kontuzje, a do końca kontraktu pozostał mu rok. W każdym razie jeśli Mina ma opuścić Barcelonę, koniecznie należy znaleźć nowego obrońcę z prawdziwego zdarzenia. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Kto napisał te wypociny? Większej głupoty nie słyszałem naprawdę . Skąd wiadomo że otrzymanie przez Coutinho portugalskiego obywatelstwa się przedłuża się? Do przyjścia Arthura jest mnóstwo czasu . Bzdury nie poparte żadnymi argumentami.
Komentarz usunięty przez użytkownika

@Roobo: oby bo już się chwyciłem za głowę i nie dowierzałem co Barca odpierdolił*... uff
« Powrót do wszystkich komentarzy