UEFA Youth League: Barcelona wygrywa z PSG [WIDEO]

20 lutego 2018, 18:00

10 komentarzy

Juvenil A pokonał Paris Saint-Germain 1:0 w 1/8 finału UEFA Youth League i awansował do ćwierćfinału tych rozgrywek.

Drużyna juvenilu A została wzmocniona przed tym pojedynkiem kilkoma piłkarzami Barçy B: Abelem Ruizem, Carlesem Pérezem, Juanem Mirandą, Danim Morerem i Ballou Tablą. Szczególnie wiele można było sobie obiecywać po Pérezie, który nie zagrał dwa dni temu w meczu Barçy B z Lugo, ale we wcześniejszych czterech spotkaniach zespołu rezerw występował w podstawowym składzie i strzelił trzy gole oraz zaliczył asystę. Warto dodać, że Pérez był przed tą konfrontacją najlepszym strzelcem katalońskiego klubu w UEFA Youth League z czterema golami na koncie.

Paris Saint-Germain w fazie grupowej UEFA Youth League zajął drugie miejsce i musiał walczyć o udział w 1/8 finału w dodatkowym meczu z Ajaksem. Francuzi zdołali uzyskać awans, ale dopiero po rzutach karnych.

W pierwszej połowie dzisiejszego pojedynku brakowało klarownych sytuacji do zdobycia gola. Najlepsze szanse mieli Ballou Tabla i Alex Collado, ale strzał pierwszego z nich poszybował nad poprzeczką, a uderzenie Hiszpana obronił bramkarz gospodarzy Sebastien Cibois. PSG również oddał kilka strzałów, ale żaden z nich nie zagroził bramce Iñakiego Peñi.

Na początku drugiej połowy gwiazdor gospodarzy Romaric Yapi miał niezłą szansę, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. W 64. minucie Barcelona wyszła na prowadzenie. Abel Ruiz i Monchu odzyskali piłkę dzięki agresywnemu pressingowi, a Ricard Puig podał do wychodzącego na czystą pozycję Carlesa Péreza. Strzał skrzydłowego obronił Cibois, ale przy dobitce nie miał już szans.

W 85. minucie Pérez mógł strzelić swoją drugą bramkę w tym meczu, ale piłka po jego uderzeniu z rzutu wolnego odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole, kilkanaście centymetrów przed linią bramkową. Młodzi zawodnicy Barcelony bardzo dojrzale utrzymywali się przy piłce, ale chwilę po tym, jak mogli podwyższyć wynik, Monchu otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. W doliczonym czasie gry Pérez miał idealną szansę, by definitywnie rozstrzygnąć losy rywalizacji, ale jego strzał z najbliższej odległości obronił Cibois. W końcówce spotkania piłkarze PSG starali się jeszcze wrzucać piłkę w pole karne rywali, ale nie potrafili stworzyć dobrej okazji bramkowej. Barcelona awansowała do ćwierćfinału, w którym zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku Atlético - Basel.

Paris Saint-Germain - FC Barcelona 0:1

0:1 C. Pérez 64'

PSG: Sebastien Cibois - Arnaud Luzayadio, Loic Mbe Soh, Stanley Nsoki (34' Moussa Sissako), Arthur Zagre - Lorenzo Callegari, Yacine Adli (57' Éric Dina), Azzeddine Toufiqui - Timothy Weah (76' Alexis Giacomini), Romaric Yapi, Metehan Guclu.

FC Barcelona: Iñaki Peña - Dani Morer, Oscar Mingueza, Juan Brandariz Chumi, Juan Miranda - Monchu, Alex Collado, Ricard Puig (90' Arnau Comas) - Ballou Tabla (65’ Labinot Kabashi), Abel Ruiz (88' Jaime Guillem), Carles Pérez.