Warunki Grêmio dotyczące transferu Arthura

Xoaniño

2 lutego 2018, 09:00

Mundo Deportivo

32 komentarze
  • Barcelona chce podpisać kontrakt z Arthurem
  • W ostatnim czasie negocjacje między klubami nabrały rozpędu
  • Jednym z warunków Grêmio jest zatrzymanie piłkarza do końca 2018 roku

Środkowy pomocnik Grêmio Porto Alegre Arthur Melo to jeden z piłkarzy, których nazwiska pojawiają się w rozmowach zarządu działu sportowego Barçy na temat wzmocnienia siły środka pola w bliższej lub dalszej przyszłości. Co więcej, oba kluby nawiązały ze sobą kontakt w celu podjęcia negocjacji dotyczących sprowadzenia Brazylijczyka na Camp Nou.

Globoesporte podało szczegóły dotyczące warunków, które musi spełnić Barça, aby podpisać kontrakt z Arthurem. Pierwszy z nich dotyczy pieniędzy, które Katalończycy muszą zaproponować Grêmio, aby przekonać Brazylijczyków do sprzedaży swojej gwiazdy. Mowa jest o 30 milionach euro za 60% praw do zawodnika. Reszta należy do biznesmena Celso Rigo i jego rodziny. Drugi warunek postawiony przez Grêmio jest taki, że Arthur zostanie w Brazylii do końca 2018 roku, co wcale nie jest nie na rękę Barcelonie, która z niedawno pozyskanymi piłkarzami w postaci Coutinho, Paulinho i Yerry'ego Miny nie ma obecnie miejsc dla zawodników spoza Unii Europejskiej.

Trzeba pamiętać, że dyrektor sportowy Robert Fernández oraz przedstawiciel Barcelony w Ameryce Południowej André Cury w połowie grudnia udali się do Porto Alegre, aby skłonić Arthura do transferu, a sam Brazylijczyk wyraził chęć gry dla Barçy. Ponadto w ostatnim czasie negocjacje między przedstawicielem Arthura i pośrednikiem między klubami Jorge Machado a reprezentującym interesy Barcelony w Brazylii André Curym nabrały rozpędu. W zeszłą sobotę, pod nieobecność Cury'ego, w domu prezesa Grêmio Romildo Bolzana odbyło się spotkanie z agentem piłkarza, który przekazał stanowisko Barcelony. 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ciekawe czy dopną ten transfer, Arthur zapowiada się bardzo ciekawie.

Jakby tak wysłać któregoś z piłkarzy spoza Unii na wypożyczenie do Apoelu Nikozja na rok, gdzie piłkarz by zamieszkał + kupić mu paszport. Na Cyprze po uiszczeniu opłaty i rocznym zameldowaniu dostaje się obywatelstwo.

30 mln, czyli 60% dla klubu plus kolejne 20 mln, czyli 40% dla prywatnego inwestora - daje to 50 mln plus pewnie jakieś dodatkowe zmienne, chyba zdecydowanie za drogi...

"Nie jest nie na rękę" może poprostu jest na rękę.

Ile Coutinho brakuje do obywatelstwa lub czegoś innego ? Że y zwolnić miejsce

34-36 mln euro łącznie dla wszystkich podmiotów, ale trafi na Camp Nou latem. 30 mln euro łącznie dla wszystkich podmiotów i trafi na Camp Nou dopiero zimą. Takie moim zdaniem powinny być oferty dla uzdolnionego Brazylijczyka.

a w styczniu 2019 to już będziemy mieli wolne miejsce dla zawodnika spoza Unii? czy też kupimy za 30 mln zawodnika dla klubów takich jak Leverkusen, Celta czy Alaves (patrz niekończące się wypożyczenia)

Tak w ramach ciekawostki to tego pana nie ma w fife 18?

Tak, prawdopodobnie błąd w hiszp artykule - do końca 2018.
czy nie ma błędu w artykule odnośnie końca 2019 ? chyba 2018 ?

Do końca 2019? Bardzo długo.