Bramkarz FC Barcelony Marc-André ter Stegen ponownie zajmuje pierwsze miejsce w wyścigu o Trofeo Zamora. Niemiec zachował czyste konto w meczu z Realem Betis, z kolei jego główny rywal, Jan Oblak z Atlético Madryt, wpuścił gola w pojedynku z Gironą.
W poprzedniej kolejce ter Stegen stracił prowadzenie na rzecz słoweńskiego golkipera po tym, jak dwukrotnie dał się pokonać piłkarzom Realu Sociedad na Estadio Anoeta. Bilans Barcelony po tym spotkaniu wynosił dziewięć straconych goli w dziewiętnastu kolejkach, podczas gdy Los Colchoneros mieli ich tylko osiem.
Różnica pomiędzy prowadzącą dwójką a resztą stawki w klasyfikacji Zamory jest kolosalna. Dziewięć straconych goli w dwudziestu spotkaniach oznacza, że obaj bramkarze wpuszczają średnio 0,45 bramki na mecz. Trzeci Fernando Pacheco z Deportivo Alavés dał się pokonać 29 razy w dwudziestu kolejkach LaLigi, co daje mu średnią 1,45 gola na mecz. Klasyfikacja na stronie Marki uwzględnia jednak tylko tych bramkarzy, którzy wystąpili we wszystkich dotychczasowych meczach tego sezonu.
Komentarze (10)