Sport: Celta chce wypożyczyć Rafinhę

Dariusz Maruszczak

28 grudnia 2017, 22:00

Sport

32 komentarze
  • Jak donosi dziennik Sport, Rafinha może opuścić Barcelonę w zimowym okienku transferowym
  • Brazylijczyka chce wypożyczyć Celta Vigo
  • Pomocnik będzie miał trudności z przebiciem się do składu drużyny Ernesto Valverde

Sport informuje nawet, że operacja wypożyczenia Rafinhi do Celty może zostać przeprowadzona już w najbliższych dniach. Brazylijczyk otrzymał już od lekarzy pozwolenie na grę i powinien zdecydować, czy znów będzie chciał udać się na wypożyczenie do drużyny z Vigo. 24-latek z pewnością zdaje sobie sprawę, że nie będzie mu łatwo walczyć o miejsce w składzie Barcelony po tak długiej kontuzji. Niewielka liczba szans na grę mogłaby z kolei oznaczać, ze Rafinha nie pojechałby z Brazylią na mistrzostwa świata w Rosji.

Barcelonie zależy na zredukowaniu kadry w zimowym okienku transferowym, a od dłuższego czasu pierwszym kandydatem do opuszczenia klubu jest Arda Turan. Aleix Vidal również ma oferty z innych drużyn i niewykluczone, że odejdzie już w styczniu. Może się jednak okazać, że Barçę opuści też Rafinha. Piłkarz zdaje sobie sprawę, że z uwagi na długą kontuzję i dużą konkurencję lepszym rozwiązaniem może być dla niego znalezienie nowego zespołu na najbliższe miesiące. Co prawda Barcelona nie pokazała mu drzwi, ale nie powinna też blokować jego wypożyczenia do Celty.

Pomysł może przypaść do gustu Rafinhi. W Celcie mógłby stać się on ważnym zawodnikiem, zwłaszcza że zna trenera Juana Carlosa Unzué. Barcelona oszczędziłaby na pensji 24-latka, a jego wartość niewątpliwie wzrosłaby w przypadku, gdyby wziął udział w mistrzostwach świata. Rafinha mógłby w Vigo w spokojniejszych warunkach wracać do formy po kontuzji. Wydaje się, że ta operacja byłaby korzystna dla wszystkich stron.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wypożyczenie będzie dla niego dobrą opcją :). Pogra, odbuduje formę. Trzymam za niego kciuki!
« Powrót do wszystkich komentarzy