Valverde: Zaakceptujemy każdego rywala w 1/8 finału

Łukasz Lewtak

5 grudnia 2017, 23:13

Marca

8 komentarzy

Ernesto Valverde przeanalizował mecz FC Barcelony ze Sportingiem na konferencji prasowej.

Przebieg pojedynku: "Sporting musiał walczyć o zwycięstwo. Czekali i starali się wygrać mecz zmianami. Ostatnią bramkę straciliśmy w pierwszym pojedynku z Olympiakosem. To dobrze. Cillessen popisał się dziś jedną nadzwyczajną interwencją".

Gra zespołu: "Chcemy dominować w meczach i stwarzać sytuacje bramkowe, a jednocześnie sprawiać, aby rywale nie dochodzili do żadnych okazji. Staramy się wykonywać naszą pracę najlepiej, jak możemy. Czasami nasza gra jest bardziej olśniewająca, a czasami mniej".

Messi: "Zawsze pojawia się taka myśl, że z Messim na boisku wszystko idzie lepiej. Wiemy, że Leo ustawia naszą grę w ataku ze względu na umiejętności wykańczania akcji, porządkowania gry i posyłania znakomitych podań".

Vermaelen: "Widzę, że jest w bardzo dobrej formie. Pokazuje siłę w walce o górną i dolną piłkę i dobrze rozpoczyna akcje. To prawda, że grał niewiele, ale kiedy otrzymywał szanse, spisywał się dobrze".

Busquets na środku obrony: "To jedno z rozwiązań na problematyczne sytuacje. Dziś nie chciałem ryzykować, grając tymi samymi dwoma stoperami przez cały mecz. W nadzwyczajnych sytuacjach Busquets może występować na tej pozycji".

Losowanie 1/8 finału: "Zaakceptujemy każdego rywala. W Pucharze Króla trafiliśmy na trudnego przeciwnika, jakim jest Celta".

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No raczej nie ma wyjścia. :D

Kiedy jest losowanie? Już wiem, 11 Grudnia :-)

Jeszcze w drugiej części sezonu okaże się, że środek obrony będzie tworzyła para: Verma - Umtiti.
O losowanie nie ma się co martwić: ktoś z dwójki Bayern, Chelsea już czeka. I tylko dlatego, że PSG i City, tym razem nie mogą.

Verma rzeczywiście gra conajmniej solidnie. I ba! Drugi mecz i nie połamał się! Jest postęp!