Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Ernesto Valverde analizował grę Sportingu i odpowiadał na pytania o bieżące sprawy drużyny.
Szansa gry dla zawodników drużyny rezerw: W tym meczu nie gramy już o nic, co bardzo nas cieszy. Wiemy jednak, że rywal przyjeżdża tu po zwycięstwo, a my lubimy grać w Lidze Mistrzów i chcemy spełniać oczekiwania kibiców. Możemy dokonać kilku zmian, ale nie zapominamy o wadze spotkania.
Mascherano: Od sierpnia rozmawiamy o zimowym oknie transferowym. Jesteśmy zadowoleni z Javiera, on jest związany z Barceloną kontraktem, więc zobaczymy, co się wydarzy. Nie mogę mówić o rozmowach, które jeszcze się nie odbyły, ale niczym się nie martwię.
Zmiany: Rzeczywistość jest, jaka jest. Zdajemy sobie sprawę z trudów sezonu, a gracze z ławki rezerwowych muszą być zawsze gotowi do gry, więc na pewno kilku z nich dostanie szansę.
Santiago Mina: To świetny zawodnik, który gra w innym klubie. Nie odpowiadam na pytania dotyczące piłkarzy innych zespołów.
Arda Turan: Wszystko zależy od jego pracy, ale to ja podejmuję decyzje.
Rotacje: Każde spotkanie jest próbą dla nas wszystkich: trenera, drużyny, kibiców. Wszyscy musimy odpowiedzieć pozytywnie. Już dawno nie przegraliśmy meczu i chcemy przedłużyć tę passę. Przykładamy dużą wagę do zwycięstw. Trzeba grać efektywnie, ale w meczu z Celtą mieliśmy pecha. To przytrafia się wszystkim drużynom. W niedzielę mamy ważny mecz z Villarrealem i najlepsze, co możemy zrobić, to kontynuować dobrą grę.
Zagra Messi?: To oczywiste, że Jorge Jesús darzy Messiego ogromnym szacunkiem, i jeśli nie zagra, to Sporting na tym skorzysta. Zobaczymy. Najważniejsze, żeby Messi był zdrowy i dalej wygrywał z nami. Jeśli chodzi o reprezentację narodową, to nie nasza sprawa. Nie rozmawiałem z nikim z argentyńskiej federacji na temat oszczędzania Messiego.
Sporting: Faza grupowa Ligi Mistrzów jest bardzo krótka, dlatego nie można pozwolić sobie na błędy. Sporting zremisował niedawno z Juventusem i wciąż jest w stanie wyprzedzić Starą Damę. Na José Alvalade grali z kontry. Nie wiem, jak będzie jutro, ale zakładam, że podejdą do meczu bardziej ofensywnie.
Środkowi obrońcy: Ktoś będzie musiał wystąpić na tej pozycji. W przeszłości grali już na niej Busquets, Digne czy piłkarze z drużyny rezerw. Wymagania w Lidze Mistrzów są, jakie są, w lidze możemy stawiać na innych zawodników.
Sergio Ramos: To, że został wyrzucony z boiska, nie świadczy dla mnie o niczym.
André Gomes: To świetny zawodnik, ma dużo jakości. Zaufanie jest ważne i mam nadzieję, że pomoże mu w dobrej grze.
Komentarze (17)
Wielki pocisk dla aktualnych nominalnych środkowych obrońców. Nie wspomnienie ich tylko mówienie że mamy innych uniwersalnych zawodników ewidentnie pokazuje że nie widzi ich w " swojej " drużynie.
Cillessen - Semedo, Verma, Digne, Roberto - Alena, Paulinho, Rakitić - Denis, Paco, Deulofeu.