Raúl Sanllehí rozpocznie pracę w Arsenalu

Julia Cicha

28 listopada 2017, 18:11

Arsenal.com

6 komentarzy

Arsenal ogłosił dziś rozpoczęcie współpracy z Raúlem Sanllehím, dotychczasowym dyrektorem obszaru futbolu FC Barcelony.

Angielski klub poinformował na swojej stronie internetowej, że Sanllehí dołączy do zespołu w lutym i będzie pracował nad negocjacjami z przyszłymi piłkarzami oraz współpracował z Arsène'em Wengerem, Ivanem Gazidisem i Hussem Fahmym. Poza tym będzie reprezentował i wspierał klub w kontaktach z krajowymi i międzynarodowymi organizacjami.

Wcześniej Arsenal ogłosił zatrudnienie Svena Mislintata, który zajmie się transferami. Gazidis tak skomentował te wydarzenia: − w ciągu ostatnich trzech lat uzupełniliśmy nasz sztab o światowej klasy ekspertów we wszystkich dziedzinach operacji piłkarskich. Zatrudnienie Raúla to kolejny ważny krok w budowaniu systemu, który będzie nam potrzebny, by przejść na wyższy poziom. Raúl ma wiele kontaktów w świecie piłkarskim i był bezpośrednio zaangażowany w niektóre z największych transferów ostatnich lat. Nie możemy doczekać się, aż podzieli się swoją wiedzą z Arsenalem.

Sanllehí pracował w Barcelonie przez 15 lat w trakcie rządów Laporty, Rosella i Bartomeu. To on razem z André Curym był odpowiedzialny za transfer Neymara,

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ostatnia ogarnięta osoba z tego zarządu odeszła. We wszystkich trudniejszych operacjach transferowych przecież uczestniczył właśnie Sanllehí, bo reszta tych kasztanów to potrafi kupić co najwyżej jogurt w biedronce.

Moim zdaniem Barcelona ze swoimi pracownikami ustala za krótkie zakazy konkurencji...powinno być to min. 2 lata. Osoba będąca ważną osobą w pionie sportowym klubu ma bardzo dużą wiedzę, dostęp do raportów skautów itd. Teraz tą wiedzę wykorzysta w Arsenalu...