Kontrowersje po meczu z Valencią

26 listopada 2017, 22:39

80 komentarzy

Barcelona zremisowała z Valencią 1:1, ale duży wpływ na wynik dzisiejszego spotkania miała postawa arbitrów. Sędzia Iglesias Villanueva nie uznał prawidłowego gola Leo Messiego w 29. minucie meczu.

Argentyńczyk uderzył z dystansu na bramkę Neto, a golkiper Valencii popełnił duży błąd i pozwolił piłce wpaść do bramki. Na powtórkach wyraźnie widać, że futbolówka przekroczyła linię bramkową całym obwodem, a błąd popełnił w tej sytuacji sędzia liniowy. Główny arbiter spotkania zasugerował się jego decyzją, ponieważ nie widział dobrze całej sytuacji.

Jak się okazało, miało to wpływ na wynik całego meczu. Barcelona straciła cenne dwa punkty, a nie można wykluczyć, że bramka w pierwszej połowie ułatwiłaby jej zadanie w drugiej odsłonie spotkania.

A skąd wiadomo, czy byśmy wygrali gdyby uznali bramkę? Równie dobrze mogłoby to na Valencię podziałać. Błąd sędziego ewidentny ale nie wiemy co by było dalej. To tylko gdybanie i przypuszczenia.
Ważny punkt i cieszmy się z niego.

@Ilona_VeB: Lepiej strzelić bramkę i wygrywać 1:0, niż nie strzelić i chwilę później przegrywać 0:1.

@Ilona_VeB: Mogło podziałać co spowodowałoby, że by się otworzyli więc równie dobrze mogło się skończyć na bramkach dla Valencii jak i również Barcy :)

@Ilona_VeB: Chodzi o to, że przy prowadzeniu lepiej się gra. A ostatecznie to trzeba było gonić wynik, niż go utrzymać.

@LoTo11: Ale teraz się tego nie dowiemy. Oczywiście to nie oznacza że należy zapomnieć. Błąd sędziego ewidentny. Tyle, że nic z tym nie zrobimy ;)

@JoseArkadioMorales: No ja to wszystko rozumiem. Choć nie raz lepiej wychodzi gonienie bo trzeba niż bronienie. Choć z drugiej strony nasza obrona jest w tym sezonie znakomita (może oprócz dziś) więc nie jest powiedziane, że bysmy nie obronili się, a może i strzelili coś jeszcze :)
No ale teraz to możemy pogdybac. A liniowy powinien dostać jakąś kare za dziś ;)

@Ilona_VeB: chłopie co ty gadasz

@Brosik: Powiedz to liniowemu. To on błąd popełnił ;)

@Ilona_VeB: No jasne, najlepiej żebyśmy w każdym meczu na dzień dobry ładowali sobie samobója na 0-1, bo nigdy nie wiadomo, co by było jakbyśmy strzelili na 1-0 w pierwszej połowie. Rywal się zepnie i nas zmiecie, a tak usypiamy przeciwnika, wyrównujemy i spokojnie dowozimy 1 punkcik. Brawo kolego! Większej bzdury nie czytałem! Palnij coś mocno % w garło!

@Balus: Po pierwsze nie jestem kolegą, chyba wzrok u Ciebie podobny jak u liniowego, więc lepiej Ty sobie palnij jakieś % może zauważysz wtedy komu odpisujesz.

Po drugie nigdzie nic takiego nie napisałAm! Zresztą bez sensu dyskusja ...