Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Oficjalnie: VAR od przyszłego sezonu w Primera División

 15 listopada 2017, 17:41

 Julia Cicha

Źródło: rfef.es

 87 komentarzy

Prezes Komitetu Technicznego Arbitrów Vicoriano Sánchez Arminio oznajmił wszystkim sędziom głównym i asystentom, że od przyszłego sezonu w Primera División zacznie być używana technologia VAR.

Równocześnie poinformował, że wkrótce rozpoczną się wszystkie testy wymagane przez Międzynarodową Radę Piłkarską (IFAB). System VAR może być używany przez sędziego w trzech przypadkach, które mogą przesądzić o wyniku spotkania, poza przypadkiem pomylenia jednego zawodnika z drugim. Mowa o bramkach, rzutach karnych i czerwonych kartkach. Sędzia główny lub któryś z asystentów zaleca skorzystanie z VAR po zaistnieniu kontrowersyjnej sytuacji, a po obejrzeniu przez asystentów powtórki zostaje podjęta ostateczna decyzja.

Nowa technologia z pewnością będzie bardzo użyteczna w lidze hiszpańskiej, w której w ostatnich sezonach pojawiło się wiele kontrowersji związanych z sędziowaniem.

Udostępnij:

Komentarze (87)

Gorące tematy