Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Sergi Roberto i Alèxia Putellas wybrani na najlepszych zawodników sezonu w Katalonii

 13 listopada 2017, 20:38

 Grzegorz Zioło

Źródło: Mundo Deportivo

 3 komentarze

Dzisiaj w południe jury szóstej Gali Gwiazd Katalońskiego Futbolu zebrało się w Barcelonie i ogłosiło, że dwoje graczy FC Barcelony, Sergi Roberto i Alèxia Putellas, zostało wybranych na najlepszych katalońskich piłkarzy w sezonie 2016/17.

Pomocnik Barçy wyprzedził w głosowaniu m.in. Gerarda Piquè, Sergio Busquetsa i Perego Ponsa z Girony. W ten sposób Roberto został uhonorowany za świetny poprzedni sezon, w którym grał z powodzeniem zarówno na boku obrony, jak i w środku pola, a niektóre z jego akcji zostaną na zawsze zapamiętane przez kibiców Barcelony. Mowa oczywiście o rajdzie na Santiago Bernabéu przed golem Messiego na 2:3 i przede wszystkim o bramce wieńczącej remontadę w meczu przeciwko PSG.

Alèxia Putellas z kolei wyprzedziła swoją koleżankę z drużyny Vicky Losadę i Martę Correderę, która obecnie gra w Atlético Madryt. Nagroda dla najlepszego trenera trafiła w ręce Óscara Garcíi z Saint-Étienne, a najbardziej perspektywicznym piłkarzem został Pablo Maffeo z Girony. W kategorii żeńskiej ten tytuł powędrował do Berty Pujadas (Espanyol). Nagrodę dla najlepszego arbitra otrzymał David Medié. 

Przedstawicieli Barcelony wyróżniono również w kategoriach dotyczących futsalu. Najlepszym graczem na hali został Marc Tolrà, a trenerem - Andréu Plaza. Pierwsze miejsce w zestawieniu kobiet zajęła Berta Velasco z Gironelli.

Pośmiertnie uhonorowano Josepa Manela Casanovę za znakomitą wieloletnią pracę w  młodzieżowych zespołach Espanyolu. Nagrodę specjalną przyznano Gironie za historyczny awans do Primera División.

Gala odbyła się w południe w Starej Fabryce Estrelli Damm. Na czele jury stanął prezes Katalońskiego Związku Piłki Nożnej Andréu Subies.

Udostępnij:

Komentarze (3)

Gorące tematy