Kolejny remis rezerw Barcelony

5 listopada 2017, 18:12

4 komentarze

Barcelona B tylko zremisowała na wyjeździe z Cultural Leónesa 1:1, choć już w ósmej minucie wyszła na prowadzenie po trafieniu Lozano. Punkt gospodarzom uratował w drugiej połowie były napastnik rezerw Dumy Katalonii Rodri.

Gra Barcelony B w drugiej lidze wygląda w tym sezonie całkiem dobrze. Młodym zawodnikom brakuje jednak umiejętności zwyciężania w tych bardziej wyrównanych spotkaniach. W efekcie podopieczni Gérarda Lópeza przed meczem 13. kolejki mieli na swoim koncie tylko trzy wygrane i aż sześć remisów. Dokładnie taki sam dorobek punktowy wypracowali do tej pory dzisiejsi rywale rezerw Barcelony, ekipa Cultural Leónesa.

Skromne prowadzenie do przerwy

Gospodarze rozpoczęli spotkanie ze sporym respektem, unikając w swoich akcjach zbędnego ryzyka. Natomiast rezerwy Barcelony we właściwym sobie stylu starały się wywierać presję i szukać prostopadłych piłek. Ataki gości przyniosły skutek już w 8. minucie, kiedy Lozano wykorzystał dogranie Arnáiza i dał gościom prowadzenie. Ten sam zawodnik powinien podwyższyć na 2:0 kwadrans później, jednak nie wykorzystał doskonałego podania Palencii. Tymczasem kontrataki gospodarzy były oparte na indywidualnych szarżach i zwykle kończyły się jeszcze przed polem karnym gości. Najlepszą okazję zmarnował były zawodnik Barçy B Rodri, przegrywając pojedynek z Ortolą.

W końcówce pierwszej połowy Lozano ponownie stanął przed szansą na powiększenie swojego dorobku, ale nie doszedł do dobrze zagranej ze skrzydła piłki. Po 45 minutach na pochwały zasłużył powracający do składu Sergi Palencia. Kapitan rezerw Barcelony był bardzo aktywny w ofensywie i świetnie współpracował z Carlesem Aleñą.

Błąd obrony i bramka Rodriego

Po przerwie Cultural Leónesa ruszył do ataków, chcąc jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Akcje przeprowadzane głównie skrzydłami mogły się podobać, choć brakowało dokładnych zagrań w pole karne, w którym czekał osamotniony Rodri. Dopiero błąd defensywy rezerw Barcelony w 56. minucie spotkania otworzył snajperowi gospodarzy drogę do bramki. Rodri nie zmarnował okazji i doprowadził do wyrównania. Chwilę później z rzutu wolnego groźnie uderzył Arnáiz, ale piłka trafiła tylko w boczną siatkę. W 68. minucie na strzał zdecydował się Aleña, jednak Jesús Fernández pewnie interweniował.

Ostatnie 15 minut meczu, pomimo wprowadzenia Cardony i De Galarrety, nie obfitowało w sytuacje bramkowe dla rezerw Barcelony. Przeciwnie – to gospodarze mogli zapewnić sobie komplet punktów, gdyby nie znakomita postawa Ortoli. Ostatecznie oba zespoły musiały podzielić się punktami już po raz siódmy w tym sezonie.

Bramki:
0:1, Lozano (8’)
1:1, Rodri (56’)

Składy (w nawiasach oceny w skali 1-10, wg FCBarca.com):

Cultural Leónesa: Jesús Fernández, Víctor Díaz, Albizua, Zuiverloon, Isaac, Mario Ortiz, Yeray, Buendia, Señé, Guarrotxena oraz Rodri, a także Bastos, Olaizola.

FC Barcelona B: Ortolà (7.0), Cucurella (8.0), David Costas (7.5), Cuenca (7.0), Palencia (7.0), Oriol Busquets (6.5), Sarsanedas (7.0), Aleñá (7.0), Vitinho (6.0), José Arnáiz (6.5, asysta) oraz Lozano (7.0, bramka), a także De Galarreta (6.0), Cardona (6.0), Concha (BO).

Zawodnik meczu wg FCBarca.com: Marc Cucurella
Wybór najlepszego zawodnika dzisiejszego spotkania jest tyleż łatwy, co zaskakujący. Najbardziej wyróżniającym się graczem na boisku nie był bowiem żaden ze strzelców bramek czy kreatorów gry, ale boczny obrońca rezerw Barcelony. Marc Cucurella po raz kolejny zaprezentował wszystkie cechy, jakimi powinien wyróżniać się klasowy defensor. Wygrał 11 z 13 pojedynków, wielokrotnie ratował sytuację wślizgiem, a jego powrót z drugiej połowy zakończony skutecznym odbiorem to prawdziwy popis sprinterskich predyspozycji. Młody obrońca był także aktywny w ofensywie, notując dwa kluczowe podania. Bardzo dobry występ.

Wynik nie jest najważniejszy. I tak czas gra na naszą korzyść. Pod koniec sezonu będziemy orac wszystkich w tej lidze. Trzymać się tej strategii rozwoju a punkty przyjdą na bank.

Chyba sie przerzuce na Barce B, chlopaki przynajmniej z polotem graja.

Ważne by utrzymali się w Segunda Division i tyle. Idealne zaplecze do ogrywania (miejmy nadzieję) przyszłych zawodników pierwszego składu. :)