David Costas wypożyczony z Celty do Barcelony B

Ola

31 sierpnia 2017, 19:52

Sport

10 komentarzy

Barcelona wypożyczyła dziś Davida Costasa z Celty do zespołu rezerw. Katalończycy zagwarantowali sobie opcję wykupu zawodnika.

22-latek od pewnego czasu był na celowniku dyrekcji sportowej Barcelony, ale klub z Vigo nie chciał się zgodzić na zawarcie opcji wykupu w kontrakcie, w związku z czym negocjacje się wydłużyły. Ostatecznie jednak zakończyły się one po myśli Barçy, która będzie mogła wykupić Costasa po zakończeniu obecnego sezonu.

Obrońca wziął już udział w dzisiejszym treningu Barçy B poprzedzającym spotkanie z Granadą na Nuevo Los Cármenes. Ten mecz odbędzie się jutro o 21:30. Przed zajęciami David Costas podpisał umowę w obecności Silvio Eliasa, członka zarządu odpowiedzialnego za Barçę B.

David Costas urodził się 26 marca 1995 roku w Vigo. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w drużynach młodzieżowych Chapeli, a następnie trafił do Celty. Stoper występował w reprezentacji Hiszpanii U-19 i U-21, a w wieku 18 lat zadebiutował w Primera División. Grał również w Mallorce, a rundę wiosenną poprzedniego sezonu spędził w Oviedo. Costas to środkowy obrońca, którego wyróżnia szybkość i dobre wyprowadzenie piłki.

– Jestem bardzo szczęśliwy z przybycia do Barcelony. Mam za sobą dwa sezony w Segunda División w barwach Mallorki i Oviedo. Choć mamy młody zespół, mogę dużo do niego wnieść – powiedział David Costas w rozmowie z klubowymi mediami.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

20:20 a Coutinho jak nie było, tak nie ma.

@Ney11Messi10Suarez9: 22:50 a Coutinho jak nie było, tak nie ma.
« Powrót do wszystkich komentarzy